Lip 31, 2017
752 Views

3 pomysły na szkolne wycieczki

Written by

Zawsze kiedy przychodzi rok szkolny wszyscy uczniowie są pełni energii i chęci do pracy. Im dalej od września uczniom trudniej się skupić, mają oni problemy z koncentracją. Co zatem zrobić, żeby znów powróciły wrześniowe siły i energia ?

Dobrym pomysłem jest chwilowe oderwanie się od książek i murów szkoły i wyjazd na zorganizowaną szkolną wycieczkę, która może być niezapomnianą przygodą dla każdego ucznia. Zatem gdzie najlepiej się wybrać ? Propozycji jest wiele, może być to coś bardziej sportowego np. Aquapark, gdzie dzieci świetnie odreagują natłok obowiązków poprzez zabawy wodne. Aquapark oferuje wiele niezapomnianych atrakcji i kilkugodzinne wodne szaleństwo. Każdy dzieciak, czy duży czy mały będzie zadowolony.  Można wybrać się do muzeum, tu propozycji jest wiele, od nowoczesnych do historycznych. W każdym mieście lista muzeów jest długa i ma różną tematykę.

W zależności od zainteresowań grupy można wybrać wiele ciekawych opcji. Obie opcje będą pouczające i każde dziecko wyniesie coś dla siebie. Myślę, że najlepszą opcją będzie dla dzieci wycieczka do Teatru Szekspirowskiego. Brzmi nudno ? Otóż nie ! To świetne rozwiązanie dla każdego. Teatr Szekspirowski prowadzi tzw. „Chemię Teatru”. Są to bardzo interesujące warsztaty gdzie uczniowie poznają tajniki eksperymentów chemicznych a także zasady funkcjonowania sceny teatralnej. To świetna rozrywka nie tylko dla pasjonatów chemicznych eksperymentów i przedmiotów ścisłych. Warsztaty są prowadzone w tak wciągającej formie, że spodoba się każdemu. Sama w nich uczestniczyłam i jestem pod ogromnym wrażeniem. Chętnie wybrałabym się jeszcze raz. Dzieciaki były zachwycone i podekscytowane. Mogły same wcielić się w role aktorów, skonstruować własne rekwizyty, stworzyć własne widowisko teatralne. Poznały tajniki jak powstaje dym do efektów specjalnych, dżin w butelce czy niewidzialny list.

Radości było wiele. To świetna przygoda dla każdego. I nauczycieli i uczniów. Najlepsza wycieczka na jakiej byliśmy całą klasą. Jest nie tylko rozrywką ale też uczy wielu pożytecznych cech. To nauka przez zabawę, a jak lepiej trafić do szkolnej młodzieży niż właśnie w taki sposób ? Było ekstra !

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment