Paź 26, 2017
667 Views

Apartament vs hotel – co wybrać?

Written by

Oferta niekonwencjonalnych apartamentów jest zupełnie inna, niż w przypadku hoteli. O tym wie każdy, kto choć raz był na wakacjach. Na czym konkretnie polega ta różnica i dlaczego warto wybrać konkretną formę noclegu?

Dlaczego hotel?

Na początek zacznijmy od hotelu. Dlaczego to właśnie hotel warto wybrać i jakie są specyficzne elementy tożsame właśnie dla niego?

  • Hotel z reguły oferuje znacznie wyższy standard. Choć takie udogodnienia jak centrum SPA nie pojawiają się w każdym z nich, to jednak tradycyjnym elementem wyposażenia hotelu są duże pokoje, wszechobecne WiFi, restauracja, a nawet baseny.
  • Hotele są o wiele lepiej skomunikowane z otaczającym światem niż np. apartamenty bądź kwatery prywatne. Oznacza to, że dojazd do nich nie wymaga korzystania z wielu środków transportu (w przypadku braku własnego samochodu). W większości przypadków hotele usadowione są blisko centrów miast.
  • W hotelu istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo znalezienia noclegu. O ile standardowe apartamenty bądź kwatery prywatne pomieszczą maksymalnie 60 – 80 osób, o tyle hotele co najmniej kilka razy więcej.

Dlaczego apartament?

Są jednak osoby, dla których apartamenty (najczęściej prywatne), przedstawiają znacznie większą wartość, niż hotele. Dlaczego?

  • Apartamenty oferują z reguły znacznie bardziej kameralną atmosferę. Nie ma tu tłoku, tak charakterystycznego dla dużych hoteli. Z poziomu apartamentu i kwatery prywatnej można o wiele lepiej kontemplować przyrodę, wyciszyć się itd.
  • W kwaterze prywatnej można o wiele łatwiej… zawrzeć znajomość. Z reguły większość z nich stanowi część nieruchomości, będącej domem właścicieli apartamentów. Ta specyfika miejsca znacznie minimalizuje bariery, które są doskonale widoczne na przykładzie hoteli.
  • Apartamenty prywatne znajdują się zazwyczaj znacznie bliżej najważniejszych atrakcji turystycznych, niż np. hotele. Jeśli na przykład odwiedzimy Leszno hotele w jego centrum to standard. Jednak już poza jego okolicami (zwłaszcza tymi w trudno dostępnych lokalizacjach) przewagę zyskują małe, prywatne apartamenty.

Hotele i tak zwane niekonwencjonalne apartamenty doskonale potwierdzają, jak zróżnicowane są oczekiwania turystów. Widać to na przykładzie turystycznej mapy Polski. O ile np. Beskidy stanowią domenę prywatnych apartamentów, to odwiedzając wspomniane Leszno hotele będą w znacznej większości. Co wybrać? Ta decyzja należy już do Państwa.

apartamentyleszno.com

Article Tags:
·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment