Kwi 26, 2019
996 Views

Co sprawdzi się w oknach restauracji – rolety, żaluzje czy verticale?

Written by

Okna restauracji pełnią nie tylko rolę źródła światła dziennego, to również jeden z elementów, jeśli nie główny, jej wystroju. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej przesłony, pasującej stylistycznie do całego designu pomieszczenia. Co najlepiej sprawdzi się w tej roli?

Rolety – duża paleta kolorów i faktur

Rolety są bardzo znanym i powszechnie stosowanym materiałem, głównie w pomieszczeniach mieszkalnych. Fakt, że zrobione są z tkaniny jest nie mało ważny, ponieważ restauracja jako miejsce przeznaczenia z kuchnią domową ma się kojarzyć. Każdy rodzaj tkaniny w pomieszczeniu restauracyjnym wprowadza domową atmosferę. Dodatkowo, można dopasować fakturę materiału i jej kolor na rolecie do faktury i koloru na przykład obrusów, które zaścielają stoły, znajdujące się przy oknach. Rolety są też wygodne w użyciu oraz w montażu.

Żaluzje – wygoda w użytkowaniu, łatwa pielęgnacja

Jeżeli chodzi o żaluzje, to trzeba przyznać że ostatnio wracają do łask użytkowników. Na rynku dostępne są żaluzje wykonane z różnych materiałów, takie jak aluminiowe – z aluminium, drewniane – z drewna, oraz bambusowe – z drzewa bambusowego.

Żaluzje aluminiowe są chyba najpraktyczniejszym rozwiązaniem ze względu na łatwość pielęgnacji. Wystarczy je przecierać wilgotną szmatką bez konieczności demontażu całej konstrukcji.

Żaluzje drewniane wprowadzają nutkę naturystyczną, do tego występują w kilku ciekawych kolorach (na przykład w kolorze niebieskim można z powodzeniem zawiesić w oknach pizzerii albo restauracji z kuchnią grecką czy w smażalni ryb – styl marynistyczny).

Żaluzje bambusowe są niezwykle odporne na wilgoć, nie pleśnieją – tę opcję warto rozważyć w lokalach narażonych na wilgoć.

Verticale – bezszelestne zasłony

Verticale kojarzą się z elegancją, ale i minimalizmem. Ich główne przeznaczenie to duże okienne powierzchnie, które ciężko przesłonić roletą lub żaluzją. Wydaje się że najbardziej pasowałyby do wykwintnego lokalu, być może do oddzielnej salki biznesowej, gdzie odbywają się ważne zobowiązujące spotkania. Są one niezwykle wygodne w użytkowaniu, mogą być sterowane pilotem lub smartfonem czy tabletem, gdyż mają wbudowany napęd. Jednym wciśnięciem zamykają się lub otwierają albo po prostu regulują dopływ światła do pomieszczenia poprzez odpowiednie ustawienie paneli.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment