Cze 24, 2021
544 Views

Czy można uchronić się przed śledzeniem przez Facebooka i inne portale?

Written by

Coraz częściej słyszy się o wyciekach danych użytkowników portali społecznościowych oraz innych witryn. Wiele korporacji oraz agencji pragnie zdobyć jak najwięcej informacji o klientach, jednak nie zawsze ich praktyki są moralne.

Szczegółowe informacje o użytkownikach są warte więcej niż nam się wydaje

Dlaczego agencje reklamowe i portale śledzą użytkowników? Po co im szczegóły związane z ich życiem? To pytania, które nurtują wiele osób, z pewnością szczególnie te, których dane zostały kiedykolwiek przejęte. Odpowiedź na nie wydaje się prosta. Wszelkie informacje o klientach i użytkownikach są na wagę złota. Na ich podstawie można stworzyć sprofilowane bloki reklamowe, które przyciągną masę osób i sprawią, że produkt zostanie lepiej sprzedany.

Nasze upodobania, preferencje, zainteresowania są skrupulatnie gromadzone przez firmy, a te podsuwają nam reklamy idealnie skrojone pod nasze gusta. Im większa aktywność w sieci, tym więcej dopasowanych bloków reklamowych i polecanych stron. Wielu użytkowników nie chce być inwigilowanych i brać udział w wirtualnej kampanii marketingowej. Uważa wykorzystywanie informacji i danych za niemoralne.

Czy można zapobiec wyciekom danych?

Każdy, kto chce chronić swoją prywatność, powinien skorzystać z bezpiecznego komunikatora internetowego. Zabezpieczenia, w jakie jest wyposażony, sprawiają, że treść wiadomości nie będzie przydatna dla żadnych agencji ani innych osób postronnych. Jak to możliwe? Pierwszym mechanizmem, który chroni treść wiadomości, jest szyfrowanie end-to-end. To zabezpieczenie, które pozwala odczytać wysłaną informację jedynie na urządzeniach nadawcy i odbiorcy. W przypadku przejęcia wiadomości będzie ona niemożliwa do rozszyfrowania i co za tym idzie – bezużyteczna.

Wybór bezpiecznego komunikatora jest doskonałym wyjściem wtedy, kiedy nie możemy do końca uciec przed przekazaniem informacji o sobie. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku niektórych firm, które nie są w stanie zaoferować nam pełni swoich usług bez udostępnienia danych. Dzięki aplikacji będziemy mogli na bieżąco sprawdzać, czy na pewno ktoś nie chce przejąć więcej danych, niż wyraziliśmy na to zgodę.

Bezpieczny komunikator staje na wysokości zadania, jeśli chodzi o ochronę wiadomości

UseCrypt Messenger to skuteczna i bezpieczna aplikacja, która stanowi barierę pomiędzy prywatnością naszych konwersacji a atakami szpiegów, przestępców i nachalnych reklamodawców. Za jej efektywnym działaniem stoi szereg zabezpieczeń, które chronią zarówno samo urządzenie, jak i treść przesyłanych wiadomości. Aby uruchomić komunikator, należy wpisać hasło, które jest niezależne od tego, którym odblokowuje się smartfona. Z kolei serwery aplikacji nie przechowują żadnych danych. To gwarancja zachowania pełnej dyskrecji naszej korespondencji, a także pewność, że nie zostanie one przekazana w niepowołane ręce. UseCrypt Messenger to komunikator godny zaufania. Po każdym uruchomieniu aplikacji sprawdza, czy telefon nie został zhakowany. To skuteczna linia obrony i bezpieczeństwa użytkowników w sieci.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie

Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment