Wrz 25, 2017
1134 Views

Czy podkład do twarzy przy makijażu jest potrzebny?

Written by

Jednym z kosmetyków, bez których nie może obejść się żadna kobieta, jest podkład do twarzy. Ma on wiele funkcji, sprawiających, że make-up prezentuje się znacznie lepiej i jest trwalszy. Zastanawiając się, czy jest on potrzebny, znajdziemy mnóstwo argumentów, które potwierdzają, że bardzo trudno bez niego jest wykonać perfekcyjny makijaż.

Podkład do twarzy i jego rola

Prototyp dzisiejszego podkładu pojawił się w latach 30. Był to puder o konsystencji kremu, którego główną funkcją jest tuszowanie niedoskonałości. Dziś spełnia on funkcję „drugiej skóry”, jest bazą dla wszystkich innych preparatów kolorowych, które są przeznaczone do wykonywania makijażu.

Podkłady zawierają kolorowe pigmenty i barwniki, które reagują na światło. Są często wzbogacane o składniki pielęgnacyjne wspomagające działanie tych, jakie obecne są w kremach i innych kosmetykach oczyszczających, odżywiających i regenerujących. Podkład do twarzy wspiera ochronę skóry przed zanieczyszczeniami powietrza, mrozem i ultrafioletem. Cennymi jego składnikami są te, które zawierają filtry przeciwsłoneczne, idealnie sprawdzają się latem i zimą przy intensywnym słońcu.

W jaki sposób wybrać idealny podkład do twarzy?

Przy wyborze podkładu uwzględnić należy kilka cech skóry. Przede wszystkim jest to typ cery, kolor i tonacja. Barwy podkładu nie należy oceniać jedynie wzrokowo, trzeba nałożyć go na skórę dłoni, aby sprawdzić, czy odpowiada on jej tonacji. Warto również zapytać, czy istnieje możliwość wzięcia kropli testera do domu, aby nałożyć podkład na linie żuchwy w świetle dziennym.

Podkład do twarzy może występować w jednej z dwóch tonacji – ciepłej i zimnej, które odpowiadają odpowiednio ciepłym i chłodnym typom urody. Przy cerze skłonnej do pękania naczynek warto jest zdecydować się na podkład w odcieniu chłodnego beżu, dla szarej i zmęczonej cery najlepszym rozwiązaniem jest podkład różowy, a przy rozszerzonych porach najlepiej sprawdza się podkład jasny.

Nie ulega wątpliwości, że podkład do twarzy jest niezbędny przy wykonywaniu codziennego makijażu. Nie tylko tuszuje niedoskonałości, ale równie skutecznie podkreśla piękno kobiety, jak też może wspierać działanie składników odżywczych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment