Sie 28, 2017
2474 Views

Czym jest satyna oraz dlaczego jest tak popularna?

Written by

Satyna wielu osobom kojarzy się ze szlachetnością i wysoką ceną. Jest w tym odrobina prawdy, ponieważ ten materiał jest bardzo szlachetny ze względu na swoje właściwości oraz skład. Po czym go rozpoznać? Dlaczego wzrasta popularność tej tkaniny?

Satynę poznamy po tym, iż jest niezwykle gładka, miękka, śliska i posiada połysk. Najczęściej wykonuje się z niej pościele, pidżamy, szlafroki i eleganckie dodatki do ubrań. Dzisiaj poznamy jej rodzaje, właściwości oraz powód jej popularności.

Satyna

Podobnie, jak w przypadku bawełny, czy innych tkanin do szycia, również satynę możemy kupić w kilku wariantach:

  • satyna cienka
  • satyna bawełniana
  • satyna cienka lycra
  • satyna gruba lycra
  • satyna żorżeta
  • satyna kryształek

To jaki materiał należy wybrać zależy od tego, co chcemy z niego uszyć. Jeśli ma to być pościel lub pidżama, warto wybrać satynę bawełnianą, ponieważ nie będzie powodowała dyskomfortu podczas snu, lecz wręcz przeciwnie – przyjemnie otuli nasze ciało.

Pamiętajmy, że rodzaj tkaniny satynowej zależy od tego, co chcemy z niej uszyć, dlatego kierujmy się tym przy jej wyborze.

Dlaczego satyna jest tak popularna?

Satyna zyskuje na popularność ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim jest miękka i delikatna, idealna dla wrażliwej skóry, czy dla osób zmagających się alergią. Poza tym, ubrania, a szczególnie suknie wieczorowe z tej tkaniny, nabierają jeszcze lepszego wymiaru i stają się coraz modniejsze. Kolejny aspekt, tłumaczący jej popularność to cena. Czasami na ten rodzaj materiał trafiają się promocje i wtedy warto z nich korzystać.

Następnym powodem rosnącej atrakcyjności satyny jest fakt, iż to materiał szlachecki. Może świadczyć o zamożności, estetyce, dobrym guście i wysmakowanym stylu jej właściciela. Osoby lubiące satynowe tkaniny zazwyczaj powiadają dobry gust, pewne szlacheckie cechy oraz niezwykłą dyplomację.

Gdzie możemy nabyć prawdziwą satynę? Warto zajrzeć na ctnbee.pl, gdzie czeka nas więcej informacji o tym materiale oraz wszystkie jego rodzaje.

Article Tags:
·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment