Cze 11, 2018
1028 Views

Czym się kierować wybierając napędy do bram?

Written by

Wybierając napędy do bram powinniśmy przede wszystkim kierować się tym, by były one w pełni dopasowane do konkretnego rodzaju bramy. Napęd, aby działał sprawnie musi zostać poprawnie zamontowany. Musi być też kompatybilny z pozostałymi elementami zestawu. Wówczas będzie bezpieczny, funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Wygodne sterowanie bramą przydomową

Nie da się zaprzeczyć, że kiedy zdecydujemy się na to, by zautomatyzować bramę domową to sporo na tym zyskamy. Wygodne sterowanie bramą poprawi jakość naszego codziennego życia. Docenimy to zwłaszcza wtedy, kiedy wracać będziemy z pracy lub z zakupów, a na dworze panować będą nieodpowiednie warunki atmosferyczne. Zautomatyzowana brama zmniejsza również ryzyko włamań i kradzieży. Nic dziwnego, że staje się powoli standardem w nowoczesnym budownictwie. Oczywiście, aby bramy działały w pełni dobrze muszą do nich zostać dobrane jak najlepsze napędy do bram i dlatego warto dowiedzieć się, jaki rodzaj napędu okaże się najwłaściwszy dla konkretnego typu bramy.

Dla przykładu, w bramach skrzydłowych, czyli najbardziej popularnym typie bram przede wszystkim należy zwrócić uwagę na parametry bramy. W tym celu, należy precyzyjnie zmierzyć długość skrzydła bramy, jej wysokość, a także wysokość i głębokość osadzenia. Jest to gwarancja efektywnej pracy napędu i jego długiej żywotności. Nie można także zapominać o częstotliwości korzystania z bramy.

Kolejno, kiedy decydujemy się na napędy do bram przeznaczone do bram przesuwnych to najistotniejszą kwestią będzie sam ciężar bramy. Standardowo, brama przesuwna nie waży więcej niż 500 kilogramów. Do takich bram warto wybierać silnik 24Vdc, do użytku intensywnego. Obsługuje on bramy o wadze do 400 kilogramów. W bramach przesuwnych o większym ciężarze większą uwagę należy natomiast nakierować na to, aby czas otwarcia bramy wynosił 10,5 m/min. Warto nadmienić, że siłowniki do bram przesuwnych wyposażone są w specjalnie zaprojektowane czujniki amperometryczne, wykrywające przeszkody i chroniące poszczególne obiekty przed zgnieceniem.

Niezależnie natomiast od tego, do jakiej bramy dobierany jest napęd, zawsze też warto zwracać uwagę na dodatkowe funkcje i elementy zespołu, ponieważ dzięki tym innowacjom można będzie jeszcze sprawniej korzystać na co dzień z zautomatyzowanej bramy.

Co wybierać do bram garażowych?

Bardzo często napędy do bram wybierane są również do bram garażowych. W tym przypadku najistotniejszym parametrem jest wysokość bramy wraz z jej całkowitą powierzchnią. Im większa bowiem będzie powierzchnia bramy, tym mocniejszy napęd będzie trzeba zainstalować. Zwykle napędy do bram garażowych dostępne są w dwóch wersjach, dla powierzchni do 11 m2 i powyżej. Bramy garażowe są coraz częściej zautomatyzowane. Do niedawna nie był to trend, aczkolwiek w tej chwili decyduje się na to coraz więcej osób. Nawet właściciele starych bram albo decydują się na wymianę bramy, albo wybierają napędy już do tych istniejących. Oczywiście, jest to zadanie dosyć wymagające, ponieważ w takim wypadku należy jeszcze większą uwagę nakierować na poszczególne elementy związane z centralą sterującą, jak i z samą powierzchnią i możliwościami obciążeniowymi bramy. Pewne natomiast jest to, że jeśli zdecydujemy się na automatykę bramy to będziemy bardzo zadowoleni. A z pewnością nie będziemy mogli narzekać na kwestie stricte powiązane z bezpieczeństwem.

Powody automatyzacji bram

Polacy coraz częściej decydują się na zastosowanie w domowych posesjach automatyki bram. Podkreślają,że przekonuje ich głównie wygoda, jak i bezpieczeństwo związane z wybraniem takiego rozwiązania. Komfort użytkowania takiej bramy jest nie do zakwestionowania. Można bowiem nie patrząc na pogodę przemieszczać się bez szwanku. Dodatkowo, szybciej wyjeżdżamy z domu, jak i szybciej do niego wracamy. Dokupując dodatkowe akcesoria mamy pewność, że brama jest właściwie obsługiwana, a także, że na coraz więcej możemy sobie pozwolić. Wystarczy wspomnieć o fotokomórkach, czy videofonie. Mamy w ten sposób realny wpływ na to, kto znajduje się na terenie naszej posesji. Wygodne otwieranie bramy oraz bezawaryjne sterowanie nią to najważniejsze atuty, jakie warto docenić, zwłaszcza, kiedy po raz pierwszy mamy do czynienia z tego typu bramą. Wiemy dzięki temu, że mamy dostęp do wysokiej jakości technologii. Automatyka bram jest dziedziną, która coraz bardziej się rozwija. I wiele wskazuje na to, że będzie tak nadal. W związku z tym, jeśli cenimy tak innowacyjne rozwiązania to powinniśmy przemyśleć, czy na przydomowej posesji nie powinna znaleźć się brama automatyczna. Aczkolwiek, w nowym budownictwie jest to już wręcz standardem.

Trzeba tylko wiedzieć, czym się kierować, dobierając odpowiednie napędy do bram i z pewnością trafnie dobierzemy cały zestaw. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy też liczyć na wsparcie ze strony doświadczonych monterów oraz sprzedawców. To pomoże wybrać idealnie dopasowany napęd. Jest to równocześnie gwarancją wieloletniego użytkowania oraz całkowitej niezawodności.

Article Tags:
·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment