Paź 15, 2020
797 Views

Dla kogo są soczewki kontaktowe?

Written by

Soczewki kontaktowe są alternatywą dla okularów. Można skorzystać z nich na co dzień lub okazjonalnie. Wybór dobrych soczewek jest ważny, nie można oszczędzać na ich zakupie. Kupić można soczewki jednodniowe, dwudniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne lub roczne, zmieniające kolor oczu, toryczne lub progresywne (dla osób po 40. roku życia). Idealne są dla osób prowadzących aktywny tryb życia lub nie akceptujących okularów. Doskonała jakość, dobre ceny są atutem takich soczewek. Duży wyrób marek i mocy jest dostępny na rynku.

Dla kogo są soczewki kontaktowe?

Soczewki są raczej dla osób dorosłych, dzieci ich nie noszą, najwyżej nastolatkowie mogą po nie sięgać. Możliwe jest ich noszenie przez cały dzień lub przez kilka godzin. Soczewki należy dobrze pielęgnować, właściwie je przechowywać i przemywać. Posiadają właściwości nawilżające, są produkowane z innowacyjnego materiału, który ma wysoki poziom uwodnienia. Są odporne na gromadzenie osadów białkowych. Ponadto posiadają wysoki poziom przepuszczalności tlenu oraz poszerzone krawędzie, a także nowoczesne filtry UV przechwytujące aż 98 procent promieniowana słonecznego, które może być bardzo szkodliwe dla oczu. Odpowiednia codzienna pielęgnacja płynem przedłuża trwałość takich soczewek. Niektóre firmy optyczne obiecują zadowolenie albo zwrot pieniędzy, co jest ich ukłonem w stronę klientów i wyrazem dbałości o nich.

Kup soczewki kontaktowe i zapomnij o okularach

Okulary spadają, parują, nie są wygodne, dlatego coraz więcej osób sięga po komfortowe soczewki kontaktowe. Można z nich korzystać przez wiele lat, nie czyniąc sobie żadnej szkody. Soczewki jednodniowe są dobre dla osób, które nie mają czasu i cierpliwości do oczyszczania soczewek. Soczewki dwutygodniowe można nosić w dzień przez dwa tygodnie lub całodobowo przez tydzień. Najlepiej nosić soczewki przez osiem lub maksymalnie dwanaście godzin. Po tym czasie zaleca się je wyjąć z oczu i zdezynfekować oraz włożyć do pojemniczka. Soczewki kwartalne to wygoda korzystania z produktu przez trzy miesiące. Kolorowe soczewki kontaktowe pozwalają odmienić wygląd, mogą być noszone przez osoby z wadą wzroku lub nie mające takowej. Soczewki progresywne są dobre dla osób po 40. roku życia, pozwalają zachować ostrość widzenia obiektów bliskich oraz oddalonych. Soczewki toryczne to produkt dla osób mających astygmatyzm.

Samodzielnie dobierać soczewek nie można, dobierane są przez lekarza specjalistę. Po dwóch tygodniach od doboru soczewek pacjent udaje się na kontrolę do lekarza, aby sprawdzić czy dany model jest odpowiedni. Później może już kupować soczewki na pewien czas.

Źródło: https://panhilaryoptyk.pl

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment