Sie 24, 2017
901 Views

Dlaczego lepiej płacić kartą?

Written by

Nie bez powodu tradycyjny portfel odchodzi powoli do lamusa. Płatności kartą stały się powszechne nie tylko dlatego, że są po prostu wygodne i szybkie. Są przede wszystkim bezpieczne. O zaletach wykorzystywania plastikowego pieniądza przeczytacie w poniższym tekście.

Pieniądze na koncie są bezpieczne

Portfele i domowe skarbonki stają się coraz mniej używane. Okazuje się, że konto indywidualne posiada nawet 87% Polaków. To na rachunek bankowy spływa nasze wynagrodzenie i środki z tytułu innego rodzaju świadczeń.

Mamy również świadomość, że w banku nasze pieniądze są bezpieczne i nie ma możliwości, byśmy je stracili. Funkcjonowanie instytucji bankowej kontroluje Komisja Nadzoru Finansowego. Gotówkę możemy zgubić, może ulec zniszczeniu albo zostać nam skradziona. Na koncie bankowym pieniądze będą ulokowane zawsze, nie grozi nam ich utrata nawet w przypadku ogłoszenia upadłości takiej instytucji.

Płatności kartą są bezpieczne

Każda transakcja z użyciem karty płatniczej i terminala zabezpieczona jest indywidualnym kodem PIN, który zna tylko posiadacz plastikowego pieniądza. Nie ma więc możliwości, by niepowołana osoba mogła z takiej karty skorzystać.

Rzeczywiście w Polsce powszechne są również płatności bezstykowe – przy transakcjach do 50 złotych kod PIN nie jest wymagany. Nie jest to jednak zawrotna kwota, do czasu blokady karty złodziej zapewne nie dokona zakupów na wielką kwotę.

Płatności kartą są szybkie

Czy wiesz, że realizacja płatności kartą przebiega nawet dwa razy szybciej? Okazuje się, że terminal autoryzuje taką transakcję już w kilka sekund. Klient, mając konto indywidualne, z którego automatycznie pobierane są środki, nie musi szukać odpowiedniej kwoty gotówki w portfelu, a kasjer nie musi liczyć i wydawać reszty.

Płatności kartą są komfortowe

Wyobraź sobie szał zakupów podczas sezonowych wyprzedaży. Czy rzeczywiście trzymając w dłoniach mnóstwo reklamówek, masz jeszcze możliwość i siłę, by szukać portfela i odliczać niezbędną kwotę gotówki? Zapewne potwierdzicie, że wyjęcie i przyłożenie karty do terminala przebiega w większym komforcie. Tym bardziej że za nami ustawiła się już długa kolejka kupujących.

Płatności kartą są zdrowsze

Ciekawostką jest fakt, że pieniądz w formie papierkowej jest siedliskiem mnóstwa bakterii. Potwierdzili to naukowcy, którzy przyznają jednocześnie, że pieniądz to jeden z najbardziej brudnych przedmiotów na świecie. Przecież gotówkę dotyka mnóstwo osób, przechodzi ona z rąk do rąk. Najnowsza rekomendacja handlowców mówi wręcz o tym, by kasjerzy pracowali w rękawiczkach.

Karta płatnicza jest pod tym względem o wiele bardziej higieniczna. Dotykamy jej tylko my.

Płatności kartą pozwalają zarabiać

Wybierając odpowiednie konto indywidualne, możemy liczyć na dodatkowe bonusy. Niektóre banki wypłacają na przykład prowizję za dokonanie odpowiedniej ilości transakcji kartą płatniczą w skali miesiąca.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Finanse

Leave a Comment