Lip 30, 2017
866 Views

Dlaczego ludzie częściej chodzą do kin niż do teatru?

Written by

Jak wynika ze statystyk jednego teatru z Warszawy, ludzie znacznie częściej uczęszczają do kina niż teatru.  Co jest tego powodem ? Przecież tematyka rozrywki podobna, a nawet wydaje się, że w teatrze na żywo o niebo lepsza. A w rezultacie i tak teatr przegrywa na rzecz dużego kinowego ekranu.

Myślę, że główną przyczyną jest cena biletów.  Za kinowy seans płaci się dwa albo trzy razy mniej niż za spektakl teatralny. Nie oszukujmy się nie każdego stać na drogi bilet. Ludziom szkoda wydawać tak dużo pieniędzy i wybierają tańszą formę rozrywki ale czy lepszą ?

Przecież w teatrze aktorzy grają na żywo i częściej zapewniają nam większą dawkę rozrywki i humoru niż niejeden film. Jak podaje Teatr Warszawa na spektaklach widuje się znacznie mniejszą publikę, jeśli ludzie przychodzą najczęściej są to zorganizowane wycieczki niż pojedynczy oglądający. Może to wynikać z tego, że aby obejrzeć spektakl trzeba często jechać do odległego miasta, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Kin jest więcej, nawet w mniejszych miasteczkach są kina plenerowe, bądź gminne, gdzie raz w tygodniu leci jakiś seans. Bilety tanie, blisko to i ludzi znacznie więcej. Należy też zaznaczyć, że dużą rolę odgrywa tu marketing.

Kinowe hity są rozgłaśniane wszędzie, gdzie się da. Całe miasta oblepione dużymi plakatami, czytamy o nich w gazecie, słyszymy w radiu jadąc samochodem, czy nawet wszędzie znajdujemy gadżety z postaciami z hitów kinowych. A czy tyle szumu jest wokół teatralnych spektakli ?  Raczej nie, jedyne plakaty znajdziemy przed samym teatrem albo przeczytamy o nich w prasie. Teatr jest za mało medialny, za mało reklamowany. Może właśnie to jest główną przyczyną. Ludzie nie wiedzą, że dane przedstawienie jest, bo o nim nie słyszą. Ciągle im w głowie kinowe hity o których mowa wszędzie, w mediach, w prasie i dlatego często z ciekawości czy będzie to dobry film idą do kina. Zatem podsumowując bliskość kin, o wiele tańsze bilety i medialna propaganda to główne czynniki przyczyniające się do tego, że ludzie częściej idą do kina niż teatru.

Artykuł przygotowano we współpracy z teatrkomedia.pl

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment