Lip 14, 2021
556 Views

Dlaczego warto w te wakacje odwiedzić Rosję?

Written by

Dziś odpowiemy na pytanie, dlaczego warto spędzić choćby kilka dni w tym ogromnym i niezwykle fascynującym kraju. Rosja oferuje mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia i odkrycia. Oto one!

Choć dla niektórych wielkość terytorialna tego kraju może być nieco przytłaczająca, dla innych będzie dużym atutem. Rosja to różnorodny kraj zarówno pod względem architektonicznym, jak i geograficznym. Właśnie przez fakt swych ogromnych rozmiarów, Rosję zamieszkuje wiele grup etnicznych. Jeśli, więc posiada się odpowiednio dużo czasu, można na przykład odkryć unikalny charakter Czeczenii i tamtejszych mieszkańców, by za jakiś czas, przemierzać rosyjskie stepy  z mieszkającymi tam ludźmi. Tutaj dochodzimy do kolejnej ważnej rzeczy. Mimo, że przez lata w historii Polski i Rosji mówiąc najogólniej: różnie się układało, to mieszkający tam Rosjanie są zwykle dla przybywających tam Polaków, niezwykle serdeczni i gościnni. Chętnie więc poratują nas choćby noclegiem lub przynajmniej domowym jedzeniem.

Niewątpliwie prawdziwym turystycznym diamentem Rosji jest Moskwa. Choć oczywiście nasz wschodni sąsiad posiada wiele pięknych miast, to w stolicy najlepiej widać jej potęgę. Nie można przejść obojętnie, choćby obok Kremla i okalającego go Placu Czerwonego. Choć obie budowle całkiem zresztą słusznie nie kojarzą się obecnie zbyt dobrze, nie można odmówić tego, że bezapelacyjnie jest to jeden z głównych motywów, kojarzących się przeciętnemu turyście z Moskwą. Warto więc spędzić tam choćby jeden dzień i zwiedzić te majestatyczne wnętrza.

Rosja to również miejsce, gdzie każdy fan kulinariów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Tutaj to mnogość nacji zamieszkujących ten kraj, nie jest bez znaczenia. Dla wielbicieli ryb z pewnością gratką będzie spróbowanie prawdziwego rosyjskiego kawioru. Oczywiście to niejedyne danie, jakiego warto spróbować, będąc w Rosji. Zapewne nie obejdzie się też bez degustacji tamtejszych blinów. Jeśli chodzi o napoje, z pewnością powinno się też spróbować rosyjskiego czaju, czyli tamtejszej herbaty. Zarówno rodzajów, jak i gatunków, znajdziemy jej mnóstwo. Smacznego!

Przechadzając się ulicami Moskwy lub innych większych, lub mniejszych miejscowości w Rosji, warto mieć przy sobie trochę gotówki, by kupić sobie choćby kilka pamiątek. Tutaj z pomocą może przyjść opcja wymiany waluty online. Zasada działania, nie różni się zbytnio od standardowych internetowych zakupów. Wystarczy wybrać odpowiednią kwotę, opłacić ją przelewem i podać dane wysyłki. I już! Kurier w kilka dni dostarczy przesyłkę z potrzebną gotówką. Opcji odbioru również jest kilka. Można oczywiście wybrać dostawę pieniędzy wprost do domu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by kurier dostarczył paczkę do jednego z dostępnych punktów odbioru. Może nim być na przykład sklep sieci Żabka lub kiosk Ruchu. Inną dogodną opcją odbioru wymienionej gotówki, będzie wizyta w kantorze. Taka forma, nie będzie się oczywiście wiązała z żadnymi kosztami. Przed wyjazdem do Rosji, przyda się niewątpliwie gotówka. W tym celu zapraszamy do naszego punktu wymiany walut Tavex, gdzie posiadamy ponad 60 walut z całego świata dostępnych od ręki!

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment