Maj 10, 2018
960 Views

Domowe laboratorium – jaki sprzęt medyczny warto mieć w domu?

Written by

Artur Schopenhauer powiedział kiedyś: „Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu. Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król”. Nie inaczej jest w dzisiejszych czasach. Jednak większość ludzi nadal docenia wartość zdrowia dopiero w trakcie poważnej choroby. Nie powinno tak być.

Częste badania i obserwacja swojego organizmu powinny być wpisane w plan dnia każdego człowieka. Jednak zajęci pracą i obowiązkami rodzinnymi nie zawsze mamy na to czas. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w domowy sprzęt medyczny, który ułatwi codzienną kontrolę naszego zdrowia.

Termometr to podstawa!

Wbrew pozorom nawet coś tak zwyczajnego jak wysoka temperatura może doprowadzić do śmierci, zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Z tego powodu w każdej chorobie, przy której występuje gorączka musimy zadbać o jej regularne zbijanie i pomiar. Oczywiście podstawowym urządzeniem przeznaczonym do mierzenia temperatury ciała jest termometr. Jeszcze kilka lat temu w powszechnym użyciu znajdowały się termometry rtęciowe, dzisiaj z powodzeniem zastępowane przez termometry elektryczne i bezdotykowe. Oczywiście nic nie stoi nam na przeszkodzie w używaniu tradycyjnych mierników temperatury. Nie będą one już jednak wypełnione toksyczną rtęcią, a stosunkowo bezpiecznym galem. Termometr elektryczny to nieco droższe rozwiązanie, ale na pewno łatwiejsze w użyciu od termometrów wypełnionych galem. Jeżeli zależy nam na jak najdokładniejszym pomiarze i komforcie stosowania powinniśmy zdecydować się na termometr bezdotykowy. Warto jednak mieć na uwadze, że jego koszt może wynosić nawet kilkaset złotych.

Ciśnieniomierz krwi – niezbędnik każdego domu

Poza termometrem warto mieć w swoim domu również profesjonalny ciśnieniomierz krwi. Pozwoli on na regularne monitorowanie stanu zdrowia wszystkich członków rodziny. Umożliwi również wykrycie nadciśnienia tętniczego na wczesnym etapie jego rozwoju. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów tego typu urządzenia. Od mechanicznych ciśnieniomierzy zegarowych ze stetoskopem po ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe. Ze względu na łatwość użycia i cenę najczęściej polecane przez lekarzy są ciśnieniomierze naramienne.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment