Lip 25, 2017
951 Views

Dystrybutor do wody – którą ofertę wybrać?

Written by

Dystrybutor do wody jest funkcjonalnym zamiennikiem wody butelkowanej do domu, biura oraz innych placówek. Taki sposób dostarczania wody pitnej jest rozwiązaniem ekologicznym oraz stosunkowo tanim. Wybór sprawdzonego dostawcy gwarantuje wysokiej jakości wodę, która nadaje się do picia i przygotowania kawy, herbaty oraz zupek typu instant. Na rynku dostępne są dystrybutory butelkowe i bezbutelkowe.

Dystrybutory do wody – woda mineralna czy źródlana?

Oferta dystrybutorów do wody jest zróżnicowana i uzależniona w głównej mierze od wyboru dostawcy. Na rynku można znaleźć zarówno oferty z wodą mineralną, jak i źródlaną. Dostępne są również dystrybutory do wody z opcją jej gazowania. Zazwyczaj oferty z naturalną wodą źródlaną są tańsze od dystrybutorów z galenami z wodą gazowaną. Dietetycy zalecają używać wodę źródlaną do przygotowania posiłków, ponieważ wraz z gotowaniem nie traci ona swoich walorów smakowych. Nadaje się również do samodzielnego spożywania w dużych ilościach. Z kolei woda mineralna odznacza się wysoką zawartością składników mineralnych, które pozytywnie oddziałują na zdrowie. Dostawcy dystrybutorów wody do domu, oferują zarówno wodę nisko-, średnio-, jak i wyskokozmineralizowaną. Bez względu na rodzaj wody w galenach dystrybutory są rozwiązaniem innowacyjnym, zapewniającym stały dostęp do wody, której zapotrzebowanie dzienne wynosi ok. 2 l na dobę.

Zalety dystrybutorów do wody

Wśród zalet dystrybutorów do wody należy wymienić przede wszystkim stosunkowo niską cenę oraz proekologiczność. Decydując się na wybór dystrybutorów wody do domu, biura lub innej placówki, zamiast wody butelkowanej, sprzyjamy ochronie środowiska przez minimalizowanie ilości, szkodliwych dla niego odpadów. Ponadto dzięki wyborowi dystrybutorów do wody zmniejsza się emisja dwutlenku węgla, który przyczynia się do globalnego ocieplenia. Na korzyść dystrybutorów przemawia również fakt, że jedna butla w całym swoim cyklu użytkowania może dostarczyć nawet 1000 l wody. Zanim zostanie ona poddana recyklingowi wcześniej wiele razy może być użytkowana.

Dystrybutor wody do domu – jaki jest najlepszy?

Decydując się na dystrybutor wody do domu należy uwzględnić przede wszystkim liczbę domowników, a następnie przełożyć to na ilość miesięcznego zapotrzebowania wody. W takiej sytuacji warto postawić na dostawcę, który:

  •         zapewnia bezpłatny dostęp wody do domu,
  •         ma w swojej ofercie dystrybutory, pasujące do wystroju wnętrza,
  •         zapewnia elastyczną ofertę, bez sztywnych i zobowiązujących zapisów terminowych,
  •         zapewnia prosty sposób dostarczania wody do domu (np. online lub SMS-em).

Zazwyczaj, chociaż nie zawsze, dostawcy wody do domu, zapewniają również serwisowanie dystrybutora oraz profesjonalne oczyszczanie go ze szkodliwych dla zdrowia substancji co najmniej dwa razy do roku. Wiele przedsiębiorstw, zajmujących się wynajmem dystrybutorów umożliwia opcję dostosowania oferty do własnych preferencji.

Dystrybutor wody do biura – na jaki się zdecydować?

Wybór dystrybutora wody do biura uwarunkowany jest liczbą pracowników. Co istotne, pracodawca w miesiącach letnich ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom stały dostęp do wody pitnej. Na rynku dostępne są dystrybutory o różnych pojemnościach (max. do 20 l). Do biura idealnie sprawdzą się urządzenia, zapewniające dostęp zarówno do ciepłej, jak i zimnej wody. Można również zamówić dystrybutor z opcją gazowania wody. Cena dystrybutorów wody do biura waha się od kilkudziesięciu do kilkuset zł i uzależniona jest przede wszystkim od ilości zapotrzebowania na wodę.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment