Lip 30, 2017
732 Views

Eurowizja 2017 – szybki przegląd tego co się działo

Written by

Tradycja Konkursu Eurowizji trwa od 1956 roku i nieprzerwanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. W 2017 roku odbyła się 62. Edycja Konkursu Piosenki Eurowizji, którego gospodarzem w tym roku była Ukraina, a sama impreza odbyła się w Kijowie. Jak przebiegała impreza, jak prezentowali się uczestnicy i czy gospodarze podołali swojemu zadaniu?

Finał konkursu śledziło 182 mln telewidzów oraz 6 mln internautów z 233 różnych terytoriów. Do konkursu przystąpiły łącznie 42 kraje, a nas reprezentowała Kasia Moś z utworem „Flashlight”. Polska otrzymała 23 punkty od jurorów, co dało nam również 23 miejsce, jednak widzowie przyznali naszej reprezentantce  41 punktów, co równało się z 12. pozycją . Ostatecznie Kasia Moś zajęła 22. pozycję. 62. Edycję Konkursu Piosenki Eurowizji wygrała Portugalia, dzięki swojemu reprezentantowi, którym był Salvador Sobral – zaprezentował on utwór pt. „Amar pelos dois” zdobywając łącznie 758 punktów. Swoją przepiękną i wzruszającą balladą wspiął się na pierwsze miejsca list przebojów.

Tuż za Portugalią, z wynikiem 615 punktów uplasowała się reprezentantka Bułgarii, która swoją skoczną piosenką „Historyja majho życia” porwała za sobą publiczność. Na ostatnim stopniu podium znalazł się męski zespół pochodzący z Mołdawii, panowie zaprezentowali wpadającą w ucho piosenkę „Hey Mamma”, która dała im 374 punkty. Wszystkie z finałowych piosenek można legalnie odsłuchać dzięki stronie internetowej: tuba.fm , gdzie powstała specjalna playlista dedykowana piosenką zaprezentowanym podczas Eurowizji.

Pisząc o tegorocznej Eurowizji nie można przegapić gościnnego występu Dżamały, laureatki zeszłorocznej edycji konkursu. Artystka zaprezentowała publiczności utwór „I Believe in U”, podczas którego na scenę wtargnął mężczyzna owinięty flagą Australii, który zdjął spodnie i zaprezentował światu swoje pośladki. Wykonawcą tego niecodziennego pokazu okazał się Witalij Sediuk, dziennikarz pochodzący z Ukrainy, który znany jest z różnego rodzaju prowokacji. Za swój występ grozi mu grzywna, bądź do 5 lat więzienia.Konkursy Eurowizji to niezwykłe wydarzenie, na które czekają ludzie z całego świata, a każda kolejna edycja daje rozgłos kolejnym utalentowanym muzykom. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w Portugalii, dzięki zwycięzcy z 2017 roku.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment