Paź 29, 2018
1371 Views

Gdzie można wykorzystać płyty PP?

Written by

Płyty z polipropylenu kanalikowego są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu różnych branżach. Wyróżniają się one doskonałymi parametrami technologicznymi, dzięki czemu ilość zastosowań ciągle rośnie. Płyty PP są również relatywnie tanie w zakupie, co stanowi ich niewątpliwy atut. Unikatowe właściwości fizyczno-chemiczne sprawiają, że można spotkać się z tym tworzywem w branży m.in. przemysłowej, budowlanej, leśnej, rolnej, a nawet reklamowej.

Właściwości płyt PP

Jak wyżej wspomniano płyty PP cechują się znakomitymi parametrami fizycznymi oraz chemicznymi. Powstają one w procesie ekstruzji, czyli wytłaczania. Ich ogromna zaletą jest niska waga. Dzięki temu, że są bardzo lekkie mogą być stosowane w wielu różnych branżach. Ułatwia to również procesy logistyczne. Kolejną ważną cechą płyt z polipropylenu kanalikowego jest sztywność. Dzięki temu, że nie jest to tworzywo zbyt twarde, to komfort jego wykorzystywania rośnie. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy poszukują materiału o wysokiej elastyczności. Płyty PP można swobodnie dostosowywać do własnych potrzeb.

Inną zaletą omawianego tworzywa jest również wysoka wytrzymałość. Płyty z polipropylenu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wilgoć. Mogą być wykorzystywane w skrajnych temperaturach. Doskonale sprawdzają się więc w chłodnych miejscach o dużym zawilgoceniu. Nawet najcięższe warunki eksploatacji nie wpłyną negatywnie na stan płyt PP.

Na pierwszy rzut oka płyty z polipropylenu przypominają tekturę. Należy jednak wiedzieć, że swoja jakością znacząco przewyższają ten materiał. Przede wszystkim tekstura nie jest odporna na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Słabo również znosi zgniatanie, rozciąganie, czy też ocieranie. Zupełnie inaczej jest w przypadku płyt z polipropylenu kanalikowego. Jest to tworzywo o ponadprzeciętnej trwałości, co przekłada się na jego dłuższą żywotność.

Płyty PP bez najmniejszego problemu mogą zostać poddane seryjnemu nadrukowi. Z tego względu genialnie sprawdzają się podczas produkcji opakowań wielokrotnego użytku. Trzeba również wspomnieć o doskonałych parametrach izolacyjnych tego materiału.

Zastosowanie płyt PP

Jak wyżej wspomniano, płyty PP posiadają wiele rozmaitych zastosowań np.:
– produkcja opakowań wielokrotnego użytku (o różnych rozmiarach),
– produkcja palet,
– ochrona ścian lub podłóg,
– izolacja cieplna budynków,
– zadaszenie budynków,
– lekkie konstrukcje,
– ochrona delikatnych produktów przez zniszczeniem (np. w transporcie),
– tablice reklamowe i informacyjne,
– teczki,
– szyldy reklamowe,
– podłoża dla reklam podświetlanych,
– systemy wystawiennicze,
– osłonki dla młodych roślin,
– opakowania zgodne z ESD.

Płyty z polipropylenu kanalikowego występują w szerokiej gamie kolorystycznej, co ułatwia wybór idealnego modelu. Ich ekonomiczna cena oraz bezproblemowy transport sprawiają, że tworzywo to wybierane jest zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Po płyty PP często sięgają osoby, które niskim kosztem pragną samodzielnie stworzyć izolację termiczną budynku.

Artykuł powstał przy wsparciu ekspertów firmy Plexikord – dystrybutora tworzyw sztucznych dla przemysłu, budownictwa i reklamy, zajmującego się również usługami związanymi z ich obróbką.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment