Lut 10, 2018
1363 Views

Ile kosztuje weekend w Wilnie?

Written by

Szybko, tanio i blisko? Odpowiedź jest prosta – wybierz się na Litwę. To doskonałe miejsce które zapewni Ci ciekawą dawkę historii, pyszne jedzenie, ale nie tylko.

Litwa, czyli Niemen i Wilno

To kraj w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jesteś fanem historii to miejsce idealne dla Ciebie, ale jeśli wolisz rozrywkę to i pod tym względem Litwa Cię nie zawiedzie. Najlepiej zacznij od stolicy, czyli od Wilna. Będąc na miejscu koniecznie zobacz Stare Miasto, Uniwersytet Wileński oraz Ratusz. Oprócz zabytków możesz także odkrywać szeroką sieć gastronomiczno-rozrywkową. Dlatego zanim wyruszysz w podróż po Litwie zrób research i przygotuj plan wycieczki.

Dobre przygotowanie = oszczędności

Zanim wybierzesz się na weekendowy wypad do Wilna poszukaj informacji. W Internecie znajdziesz wiele stron i forów dotyczących podróżowania. Pamiętaj jednak szukając odpowiedzi na typowe pytania związane z wyjazdem korzystaj tylko z portali które aktualizują swoją zawartość – sporo ciekawych informacji dotyczących taniego podróżowania znajdziesz m.in. na http://finagoo.pl/podroze/tanie-wakacje-litwie/ Dobre przygotowanie zaoszczędzi Ci czas i pieniądze.

Tanie spanie na Litwie

Wybierając się na weekend np. do Wilna masz kilka możliwości znalezienia noclegu. Pierwszym z nich są portale typu Booking, czy Trivago, dzięki którym znajdziesz hotel i hostele w przystępnych cenach. Możesz również wynająć pokój lub mieszkanie od „lokalsa” za pośrednictwem np. Airbnb. Ciekawym rozwiązaniem są również grupy w mediach społecznościowych na których możesz znaleźć tanie okazje noclegowe.

Jak dojechać na Litwę

Możliwości masz sporo – pierwszą z nich jest oczywiście samochód. Z racji tego, że Litwa jest sąsiadem Polski, aby dotrzeć do Wilna musisz pokonać kilka set kilometrów (trasy są darmowe). Możesz zdecydować się także na opcję co prawda „mniej mobilną” ale zdecydowanie tańszą wybierając jedną z linii autokarowych np. Eco Lines lub Lux Express. Jeśli zależy Ci na czasie rozwiązaniem może okazać się samolot, którym polecisz z Warszawy do Wilna.

Czy podróże zagraniczne zawsze muszą być drogie? Litwa może być przykładem, który zaprzecza temu stwierdzeniu. To doskonały pomysł na tani i ciekawy wyjazd zagranicę.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment