Wrz 2, 2017
756 Views

Jak dobrać odpowiednią chmurę do rodzaju biznesu?

Written by

Chmury obliczeniowe, czyli cloud computing zmieniły całkowicie podejście do prowadzonej działalności w przedsiębiorstwach z branży IT. Teraz każda większa firma z tej branży decyduje się na ten rodzaj serwerów dedykowanych, ponieważ jej przedstawiciele świadomi są płynących korzyści. Oczywiście,
przed samą decyzją o zakupie chmury należy przeanalizować kilka ważnych kwestii.

Co daje z cloud computing?

Korzyści z posiadania chmury jest wiele. Przede wszystkim, umożliwia ona użytkownikom korzystanie z aplikacji, usług i oprogramowania jakie pozwala maksymalnie wykorzystywać zasoby firmy. Poza tym, chmura zapobiega utracie danych poprzez umieszczenie ich na niezawodnych serwerach. Serwery te często przechowują dane w różnych lokalizacjach. Umożliwiony jest również dostęp z jakiegokolwiek komputera, wystarczy dostęp do Internetu. Korzystanie z chmury udostępnianej na przykład przez firmę Bluer.pl podnosi wydajność przedsiębiorstwa, umożliwiając elastyczne wykorzystywanie zasobów w rozrastającej się firmie. Sam rodzaj prowadzonego interesu ma znaczenie, ponieważ mniejsze firmy nie będą potrzebowały korzystania z dużych serwerów. Wystarczy im coś dopasowanego do ich branży. W większych przedsiębiorstwach natomiast, stricte zaliczających się do branży IT należy inwestować w cloud computing najnowszej generacji.

Co należy sprawdzić?

Te firmy, które chcą skorzystać z cloud computingu powinny najpierw sprawdzić dostawców pod kątem: liczby obsługiwanych podmiotów, referencji oraz parametrów chmury. Ostatnio dla przedsiębiorców bardzo ważna jest możliwość przenoszenia danych i tą opcję również należy sprawdzić. Przed podpisaniem umowy należy się upewnić, że zawiera ona wszystkie ustalenia, a przygotowana oferta w pełni odpowiada potrzebom przedsiębiorstwa. Później zaś, już przy samym korzystaniu z chmury będziemy wiedzieli, że podjęliśmy słuszną decyzję inwestycyjną, dzięki której nasza firma rozwija się.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Finanse

Leave a Comment