Paź 6, 2017
732 Views

Jak działa melisa i jak ją przyjmować?

Written by

Melisa jest sprawdzonym już od dawna środkiem na uspokojenie oraz na spokojny sen. To popularne zioło ma jednak jeszcze wiele innych zastosowań. Jest korzystne dla działania układu trawiennego, łagodzi bóle miesiączkowe i mdłości w ciąży. Na dodatek, dowiedziono również, że melisa lekarska skutecznie zwalcza łupież.

Wszechstronne zastosowanie melisy

Poza wskazanym powyżej działaniem melisy poleca się ją również wtedy, kiedy mamy problemy z koncentracją, przebywamy w chronicznym stresie, a także chcemy zwalczyć stany zapalne, grzyby i bakterie. Dlatego herbata z melisą powinna znaleźć się w domowym arsenale wszystkich tych osób, które świadomie podchodzą do własnego zdrowia, a które zamiast środków stricte farmaceutycznych wolą najpierw wykorzystać metody naturalne. Najkorzystniej natomiast melisa działa na układ nerwowy: w stanach pobudzenia nerwowego, stresu, lęku, rozdrażnienia, zespole przewlekłego zmęczenia, a także przy nerwicach wegetatywnych.

Można ją również zażywać w stanach depresyjnych, przy nerwicy serca, bądź przedłużającej się melancholii. Melisa wykazuje wszechstronne działanie. Wobec tego, można z niej korzystać przy wielu dolegliwościach, a głównie tych, jakie powiązane są z nastrojem i działaniem mózgu. Jednak, należy pamiętać o właściwym dawkowaniu. Zawsze melisę lekarską należy zażywać tak, jak jest napisane na opakowaniu. Nie należy przekraczać dziennej dawki. Można ją pić, bądź też wdychać specjalne olejki eteryczne. Można też samodzielnie hodować melisę. Wtedy warto pamiętać, żeby domowy napar spożywać nie częściej niż 2 razy dziennie.

Melisa od Herbapola

Kupując gotową melisę należy liczyć się z tym, że stężenie wydzieliny jest mniejsze, ze względu na jej sproszkowanie. Dlatego, kiedy już kupujemy melisę w sklepie to głównie musimy pamiętać o tym, by wybierać marki sprawdzone. Wysokiej jakości melisę lekarską ma na przykład do zaoferowania marka Herbapol. Warto dodać, że melisa Herbapola ma przyjemny smak, mimo, że nie została niczym wzbogacona. Wyraźnie więc wyróżnia się od innych, dostępnych na rynku naparów.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment