Kwi 24, 2019
1097 Views

Jak wybrać materac dla dziecka?

Written by

Odpowiedni sen to gwarancja dobrego samopoczucia i zdrowia. Warto pamiętać, że jego brak może prowadzić do osłabienia wszystkich funkcji w organizmie. Z tego względu aspekt związany z odpoczynkiem jest niezwykle istotny dla rozwoju naszych dzieci. Jaki materac wybrać dla swojej pociechy? Zapraszamy do lektury.

Materac

Odpowiednio dobrany materac, to oprócz łóżka podstawa dobrego snu. Można się o tym przekonać niejednokrotnie w trakcie wakacji lub wyjazdu służbowego, kiedy spanie na niedopasowanym materacu spowodowało wrażenie połamanych kości i kręgosłupa. O ile dorośli są w stanie zacisnąć zęby, o tyle dzieci mogą odczuwać większy ból i problemy zdrowotne spowodowane spaniem na źle dobranym produkcie. Jakie więc powinien być materac dla dziecka?

Twardość

Najlepszym rozwiązaniem dla małego dziecka jest średnio twardy materac. Wyważenie pomiędzy skrajnie miękkim i twardym produktem jest niezwykle istotne i odpowiada za prawidłowy rozwój i pozycjonowanie kręgosłupa. Należy pamiętać, że dobrej jakości materac nie powinien się również odkształcać w rejonie głowy i pośladków. Może to prowadzić do złej postawy kręgosłupa.

Równie ważna, jak odpowiednia twardość materaca jest jego elastyczność. Jeżeli kupujesz produkt dla dziecka, materac powinien dopasowywać się do kształtu jego ciała i nie zapadać pod jego ciężarem. Aby nie popełnić błędu, warto zapytać o szczegóły sprzedawcę.

Z czego produkuje się materac dla dziecka?

Dziecięca materace najczęściej produkuje się z surowców występujących naturalnie takich jak: trawa morska, włókna kokosowe lub łuska gryczana. Niestety większość specjalistów podaje, że wymienione składniki mogą uczulać dziecko. Niestety materace naturalne też nie dają stuprocentowego bezpieczeństwa i higieny. W tańszych produktach, pod wpływem wilgoci dość często pojawiają się pleśnie i grzyby. Skutkiem ubocznym mogą być alergię skóry i dróg oddechowych naszych dzieci.

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zakup produktu wykonanego z pianki i lateksu. Oba produkty są hipoalergiczne i cechują się wysoką odpornością i elastycznością. Dzięki temu będziesz pewien, że kręgosłup Twojego dziecka w trakcie snu, znajduje się w bezpiecznej pozycji.

Najlepsze materace dla dzieci:

1. Materac wykonany z pianki poliuretanowej.
2. Materac z pianki termoelastycznej.
3. Materac kokosowy.
4. Materac z łuską gryczaną.
5. Materac lateksowy.
6. Materac sprężynowy.

Dodatkowo pamiętaj, aby stale monitorować stan i ewentualne zmiany w budowie materaca. Wczesne zauważenie problemów takich jak odkształcenia produktu, zapobiegają negatywnemu oddziaływaniu na kręgosłup naszego dziecka.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment