Paź 28, 2017
801 Views

Jakie korzyści płyną z korzystania z funduszy inwestycyjnych?

Written by

Każdy inwestor, decydując się na ulokowanie swoich oszczędności, z góry chce wiedzieć, jakie korzyści osiągnie. Najbardziej namacalną formą korzyści są bodaj osiągnięte zyski. Zyski możemy jednak osiągać również z innych form inwestowania, nie tylko z funduszy. Jakie jednak korzyści przyniosą nam fundusze inwestycyjne, a nie otrzymasz ich nigdzie indziej?

Dlaczego warto wybrać fundusze inwestycyjne?

Jeśli oczekujesz wyższych zysków, niż te, które oferowane są przez lokaty bankowe musisz zdecydować się na ryzyko. Decydując się na ryzyko masz możliwość inwestowania za pomocą funduszy inwestycyjnych jak Aviva i ich doświadczonych doradców bądź możesz zdecydować się na samodzielną inwestycję na giełdzie. Okazuje się jednak, że inwestowanie za pomocą funduszy jest dużo tańsze niż samodzielne inwestowanie, z uwagi na fakt, że koszty rozkładają się na wielu uczestników. Poza tym, musisz wiedzieć, że większość funduszy ma możliwość inwestowania w aktywa, które nie są dostępne dla małych inwestorów.

Czy ich pomoc jest konieczna?

Fundusze inwestycyjne najczęściej mają szeroką ofertę produktów, a do tego zatrudniają doświadczonych specjalistów, na których pomoc i doradztwo możesz liczyć w każdej chwili. Możesz, więc liczyć na dobór produktów zgodny z wybranym przez Ciebie poziomem ryzyka ale i wysokości zysków jakie chcesz osiągnąć. Odpowiednie zdywersyfikowanie zakupionych przez Ciebie produktów daje Ci możliwość zmniejszenia ryzyka inwestycji – masz możliwość rozproszenia ryzyka na wiele inwestycji. Decydując się na indywidualne inwestowanie nie masz szans na takie rozłożenie ryzyka.

Kluczowym aspektem jest też fakt, że przy współpracy z funduszami inwestycyjnymi masz możliwość wejścia na rynek i wyjścia z niego w każdym momencie – możliwość ta daje Ci szanse na szybką reakcję na zachodzące na rynku zmiany, a więc może Cię uchronić przed całkowitą utratą zainwestowanych środków.

Pamiętaj również o tym, iż fundusze inwestycyjne pomagają Ci w stosowaniu strategii inwestycyjnych – sam możesz nie do końca wiedzieć, w jak sposób działać.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Finanse

Leave a Comment