Lip 4, 2019
888 Views

Kilka powodów, dla których warto nauczyć się jeździć na nartach

Written by

Zima, to okres, który rozpieszcza nas ilością propozycji, na spędzenie wolnego czasu na dworze. Niestety, nie wszyscy lubią wychodzić z domu, kiedy za oknem szaleje mróz, a wszystko pokryte jest warstwą grubego białego puchu. Bardzo często wygrywa w takich sytuacjach telewizor lub komputer. Czy jest to jednak dobry sposób na przezimowanie ferii? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale jedno jest pewne. Warto wykorzystać okres znajdującego się na trawie śniegu na odrobinę aktywności. Nasza propozycja to spędzenie go na nartach. Dlaczego warto założyć ciepłą kurtkę lub kombinezon, wypożyczyć deski i spróbować zmierzyć się ze stokiem? Zapraszamy do lektury.

Zima nie taka zła

Według powszechnie panującej opinii, większość osób zdecydowanie woli lato od mroźnych zimowych miesięcy, które kojarzą nam się z grypą i długim leżeniem w łóżku. Dla narciarzy takie słowa brzmią jak nieśmieszny dowcip. Dla nich okres zimowy to czas przygód, dobrej zabawy i mnóstwa adrenaliny. Jazda na nartach to w końcu jedna z najbardziej efektywnych form wysiłku fizycznego na stoku, która sprawia, że mamy ochotę na odrobinę szaleństwa i solidną porcję adrenaliny. Może więc warto polubić zimę?

Życzę Ci zdrowia!

Nasze kiepskie postrzeganie zimy wiąże się w większości z tym, że dla osób, które nie uprawiają żadnej formy aktywności, jest to okres leżenia w domu przed telewizorem lub komputerem. Warto zaznaczyć, że to również czas świąt Bożego Narodzenia, czyli ciepła i cudownych chwil spędzonych w gronie najbliższych. W trakcie składania sobie życzeń najczęściej pragniemy, aby drugiej osobie sprzyjało zdrowie. Związana jest z nim bezpośrednio aktywność fizyczna, dlatego, aby dotlenić organy, poprawić odporność, wzmocnić serce i polepszyć swoją sylwetkę, warto zdecydować się na wyjazd na narty. Dzięki takiej eskapadzie dodatkowo wzmocnisz swoją mięśnie i zgubisz zbędne kilogramy. Jazda na deskach pozwala spalić w ciągu godziny nawet 500 kcal!

Nowe znajomości

Jeżeli nikt z Twoich znajomych lub bliskich nie jest fanem narciarstwa, nie musisz obawiać się o samotne godziny na stoku. Wystarczy, że zapiszesz się na naukę jazdy (jeżeli jesteś początkujący) lub zdecydujesz się pojechać na grupy obóz narciarski. Wspólnie spędzony czas z pewnością będzie doskonałą okazją do tego, aby do domu wrócić z telefonem pełnym nowych kontaktów.

Samodyscyplina

Oprócz wymienionych w powyższych akapitach argumentów, które skłaniają nas do wyjazdu na narty, należy dopisać jeszcze lekcję samodyscypliny i walki ze swoimi słabościami. Musisz pamiętać, że tak jak w przypadku nauki każdej nowej dyscypliny sportowej, tak i tutaj, pierwsze próby mogą okazać się kompletną klapą. Upadki, stłuczenia czy zimno powinny jedynie hartować Twój charakter. Dzięki temu, kiedy opanujesz jazdę na nartach i zaliczysz swój pierwszy zjazd z wysokiego stoku, poczujesz satysfakcję z pracy, jaką włożyłeś, aby zgłębić tajniki tego sportu.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment