Sty 30, 2018
879 Views

Kojce dla psów, które zapewniają komfort zwierzęciu

Written by

Jeśli hodujesz psa lub psy, których zadaniem jest pilnowanie domu czy posesji, musisz zapewnić odpowiednie miejsce, w którym każde zwierzę schroni się w czasie niepogody oraz będzie mogło spokojnie przespać. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku kojec. Ze znalezieniem odpowiedniego nie ma problemów, ponieważ wiele firm oferuje tego typu produkty.

Kojec jak trzeba!

W przypadku kojców dla psów przepisy dotyczące ich budowy są bardzo precyzyjne – a ponieważ każda firma musi ściśle się do nich stosować, dlatego zawsze masz pewność nabycia kojca, który spełnia wszystkie wymogi prawne. Warto zawrócić uwagę na solidność wykonania – kojce powinny być tworzone z profili zamkniętych. Musi być w nich również podłoga – najlepiej, aby jej rolę pełniło impregnowane drewno. Dzięki temu ma się gwarancję, że kojec i jego elementy będą odporne na czynniki atmosferyczne, jak deszcze, śniegi czy wilgoć oraz posłużą przez lata. Sam rozmiar kojca musi być dobrany tak, aby mieć pewność, że przebywający w nim pies nie ucieknie, a zarazem będzie mieć wystarczającą przestrzeń do swobodnego poruszania się. Możesz zdecydować się na gotowe rozwiązanie lub kojec zamówić (od producenta lub pośrednika) – wówczas samodzielnie ustalasz, jakie wymiary będą najlepsze dla Twojego zwierzęcia.

Kolejny ważny element to jakość siatki.  Musi być na tyle gruba, aby pies nie był w stanie jej przegryźć, co nie tylko otworzyłoby mu drogę ucieczki, ale również zwierzę mogłoby się poranić wystającymi elementami. Zamykanie kojca, czyli drzwiczki, powinno być jednostronne – do wewnątrz. Dzięki temu ma się pewność, że jego zwierzę nie wydostanie się ze środka samodzielnie.

Estetyka i dodatki

Oprócz funkcji praktycznej, kojec może być także ozdobą terenu, dlatego warto postawić na modele estetyczne, komponujące się kolorystycznie z resztą otoczenia. Jeśli nabywasz kojec, niech będzie on malowany proszkowo, co zapewnia długotrwałe utrzymywanie się farby na wszystkich jego elementach – jest odporna na czynniki atmosferyczne. Dobrze zadbać również o niezbędne dla samego psa dodatki do kojca, jak buda czy karmidła z miskami. Są one niezbędne dla zwierzęcia i pozwalają mu na komfortowe spędzanie czasu w kojcu.

Gdzie nabyć dobry kojec? Jedną z firm godnych polecania jest CGT. W jej ofercie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości kojców, a ponieważ jest ona ich producentem, możesz zamówić wykonany pod kątem Twoich potrzeb!

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment