Wrz 8, 2017
1121 Views

Kominek elektryczny – przytulność i ciepło dla każdego domu

Written by

Być może słyszałeś, a nawet zastanawiasz się nad kominkiem elektrycznym (inaczej kominkiem ledowym ze względu na wykorzystaną w nim technologię LED). Gorąco Ci go polecamy – trochę niżej dowiesz się, dlaczego.

Pasuje zarówno do domu, jak i do mieszkania

Nie musisz rezygnować z atmosfery i ciepła, jakie daje tylko kominek, nawet gdy mieszkasz w apartamencie w centrum miasta. Możesz tam zainstalować kominek elektryczny zamiast tradycyjnego! Do funkcjonowania potrzebuje jedynie gniazda elektrycznego. Po prostu przynosisz kominek ze sklepu, stawiasz go w dowolnym miejscu i podłączasz. Nie potrzebujesz także doprowadzenia paliwa (przeciwieństwie do właściciela kominka gazowego). Dlatego kominkiem ledowym mogą cieszyć się też mieszkańcy domów wielorodzinnych. Zapomnij o podpałce i drewnie – kominek elektryczny „rozpalisz” za pomocą jednego naciśnięcia guzika znajdującego się w pilocie.

Jest komfortowy w użyciu i nie niesie zagrożenia

Można powiedzieć, że kominki elektryczne to ideał: nie brudzą sadzą czy popiołem, nie wytwarzają dymu ani spalin, nie wymagają składowania drewna bądź węgla. Cud miód! Ponadto, jak wspomnieliśmy już wcześniej, nie spalają we wnętrzu paliwa, dlatego są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem grzewczym. „Sztuczny” ogień zamiast prawdziwego eliminuje zagrożenie pożaru, zadymienia i poparzenia, co sprawia, że kominki ledowe cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi.

Cechuje się energooszczędnością

Wiemy, że zapewne już samo słowo „elektryczny” wywołuje u Ciebie niemałe dreszcze – wszak wszystkie sprzęty, które go w sobie zawierają, wiążą się z dużymi kosztami użytkowania. Uspokajamy – w przypadku kominków elektrycznych możesz wybrać wersję oszczędzającą energię. Postaw na model z poborem energii od 60 do 400 W (około 3 żarówki). Miesięczny koszt za prąd zwiększy się wówczas o jedyne 10 zł! Co ważne: to, że kominki pobierają mało energii, nie umniejsza im funkcji grzewczych; są bardzo efektywne dzięki oddawaniu ciepła do wewnątrz, co oznacza maksymalną wydajność energetyczną.

To nie wszystko

Kominki ledowe cechują się także: wygodną obsługą za pomocą pilota zdalnego sterowania, funkcją regulacji temperatury przy użyciu termostatu, możliwością oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń oraz szerokim wachlarzem rodzajów (np. naścienne, narożne do zabudowy czy wolnostojące) pozwalających na praktycznie dowolną aranżację pomieszczenia.

Article Tags:
·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment