Zastanawiasz się wciąż nad kupnem nowego komputera? Nie wiesz, na co się zdecydować, czy kupić nowy sprzęt, czy może poleasingowy okaże się lepszy.
Obecnie czynnikiem decydującym o zakupie przez nas komputera jest jego cena, a co za tym idzie coraz częściej patrzymy na nasz budżet. Ponieważ w głównej mierze od tego zależy czy kupimy komputer nowy czy raczej sprzęt poleasingowy. Przedstawiamy Państwu elementy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru komputerów poleasingowych i jaki jest aktualnie ranking najciekawszych komputerów używanych.
Wymagania sprzętowe
W dzisiejszych czasach, większość społeczeństwa wybiera komputery przenośnie typu laptop niż komputery stacjonarne, ponieważ są one praktyczniejsze, a co najważniejsze można się z nimi przemieszczać. Tym samym większość ludzi oszczędza kilkaset złotych w portfelu kupując sprzęt używany. Jednak nie kupuje pierwszego lepszego komputera poleasingowego, tylko przede wszystkim w pierwszej kolejności patrzy na jego wymagania sprzętowe.
Najważniejsze to taki sprzęt musi posiadać przede wszystkim dobry procesor, odpowiednią pamięć RAM, czy też dobrą kartkę graficzną, a także odpowiednio wytrzymałą baterię.
I tak, na pierwszy ogień wysuwa się wielkość ekranu, jeden z głównych czynników, którym kierujemy sie przy wyborze komputera poleasingowego. Taką standardową wielkością jest 14 – calowy ekran, lecz to ty sam musisz dostosować ją do własnych potrzeb. Do zabawy z grafiką komputerową warto wybrać nieco większy ekran z przekątną 17 cali, zaś do pracy w terenie mniejszy z 12 – calowym ekranem.
Drugim elementem pod względem wyboru jest procesor. Stanowi on ogniwo komputera, które decyduje o wydajności pracy sprzętu. Im wyższy procesor, tym wyższe wymagania, co do sprzętu. Jeżeli chcesz połączyć pracę nad dokumentami równocześnie z działaniem zaawansowanych programów, to najlepiej jest wybrać procesor Intel Core i7. Przy wyborze równie ważny jest wybór rdzenia procesora, który decyduje o jego pracy. Najbardziej wydajny wydaje się 4 – rdzeniowy procesor.
Kolejnym aspektem jest pamięć RAM. Odpowiada ona za płynność pracy komputera z kilkoma programami jednocześnie. Standardem jest 4 GB RAMu, lecz bardziej wymagający pracusie mogą ją rozbudować do 128 GB DDR4. Równie ważny jest dobór dysku twardego, który stanowi największy sejf komputera. Jego wybór zależy od tego, co chcesz mu powierzyć. Obecnie modne stają się dyski SSD o pojemności od 128 do 512 GB. Dyski SSD są szybsze, co pozwala na bezproblemową pracę komputera poleasingowego. W dodatku podczas pracy nie wydają żadnych dźwięków, przez co można pracować w ciszy i spokoju.
Klienci cenią sobie również ilość złączy USB i HDMI w komputerze, które są dość popularne. Ważne, aby zakupiony komputer poleasingowy posiadał także czytnik kart SD, dzięki któremu możliwy jest odczyt danych z karty pamięci.
Nie możemy zapomnieć o systemie operacyjnym komputera, który jest jego całym światem. Obecnie częściej wykorzystywany jest system Windows 10 Home, który możemy dostosować do naszych m.in. prac domowych. Przy komputerach poleasingowych istnieje możliwość dokupienia wersji oryginalnej oprogramowania. Oprócz tego zwróć uwagę na czas pracy komputera na baterii. Równie ważny jest także czas ładowania baterii przy użyciu zasilacza.
Ostatnim elementem jest obudowa komputera. Najlepiej wybrać sprzęt z obudową odporną na uginanie i pękanie pod wpływem nacisku. Najlepsze obudowy są z aluminium i magnezu.
Nadal nie wiesz, jaki wybrać sprzęt dla siebie. Poniżej zamieszczamy ranking najciekawszych komputerów poleasingowych.
Ranking komputerów poleasingowych
Na zakończenie przedstawmy, zatem ranking najciekawszych komputerów poleasingowych typu laptop, które choć używane są tanie i warte polecenia.
- Lenovo ThinkPad T410
- Dell E5410
- HP ProBook 6540b
- Lenovo ThinkPad X220
- Dell Latitude E6430
Komputery Poleasingowe PCLIDER.pl – warto sprawdzić.