Sie 6, 2017
1284 Views

Metronom przyjaciel muzyka

Written by

Życie muzyka wypełnione jest wieloma zadaniami, ciągłą nauką, pracą, oraz doskonaleniem swoich umiejętności. Z całą pewnością jeśli chcemy być muzykiem doskonałym wciąż musimy pracować nad swoim talentem. Jeżeli grasz na instrumencie musisz wiedzieć, że idealna rozgrywka leży tutaj u podstaw, ponieważ słuchacze mają niezwykle wrażliwy słuch. Niezwykle ważny jest więc podręczny wybijacz rytmu, który to wspomoże Twoje wysiłki i sprawi, że Twoja gra będzie po prostu najwyższej jakości. Przyda ci się do tego celu więc metronom, który obecnie możesz kupić w niemalże każdym sklepie muzycznym. Czy warto zainwestować w tego typu urządzenie? Z całą pewnością ponieważ ma ogromną ilość zalet i jest sprzętem bardzo potrzebnym dla każdego miłośnika muzyki.

Metronom mechaniczny

Obecnie na rynku można zakupić kilka rodzajów metronomów. Na pewno na uwagę profesjonalnego muzyka zasługuje metronom mechaniczny, który cechuje się stosunkowo niską ceną a dodatkowo jest miękki i wyróżnia się miłym dźwiękiem. Łatwo można go również uruchomić, co sprawia, ze nie tracimy na to zbędnego czasu. Tego typu urządzenie mechaniczne działa na zasadzie wahadła. Wystarczy ustawić ciężarek w odpowiedniej wysokości, wybrać tempo a następnie wprawić wahadło w ruch. Zalet metronom mechaniczny ma wiele, dlatego też warto wymienić przyjazne brzmienie, analogowy sound znaczenia temp według klasycznych opisów a także ilości uderzeń na minutę. Co więcej aby działał nie musimy mieć baterii, czy też innego zewnętrznego zasilania. Jego wadą może być jednak duży rozmiar i brak podłączenia słuchawek.

Metronom elektroniczny

Metronom elektroniczny obecny jest dziś w wielu różnorodnych wersjach. W wersji podstawowej urządzenie działa na baterie, jest mniejszych rozmiarów i bez problemu możemy podłączyć do niego słuchawki, co jest z całą pewnością bardzo wygodne i poprawia jakość odsłuchania rytmu. Dodatkowo możemy tutaj uzyskać dodatkową możliwość ponieważ metronom wybija ćwierćnuty, ósemki, szesnastki, triole itp. Jeżeli chcesz ćwiczyć wersja podstawowa tego urządzenia z całą pewnością będzie dla ciebie idealna. Zaletą jest bardzo szybka i łatwa obsługa tego urządzenia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na cenę, która również jest niska i na którą po prostu nawet początkujący muzyk może sobie pozwolić. Wskazać należy również na kolejne zalety, jakimi jest mały rozmiar, oraz regulacja głośności. Z całą pewnością oba rodzaje urządzeń sprawdzą się doskonale w naszych muzycznych ćwiczeniach.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment