Paź 1, 2018
1217 Views

Mężczyzna, który dba o urodę. Czy to wstyd?

Written by

Spędzanie wielu godzin przed lustrem, w łazience podczas porannej toalety jest zjawiskiem kojarzonym głównie z kobietami. Jednakże w dobie współczesnej nie jest to takie oczywiste. Coraz większą uwagę przywiązuje się do dbałości o urodę przez mężczyzn. Oczywiście można mieć na ten temat swoje zdanie, można mówić, że tylko zniewieściali mężczyźni dbają o siebie, ale tak naprawdę nie jest to prawda.

Dbać o siebie powinien każdy

Odpowiednie do okazji ubranie, czyste ubranie, czyste buty, zadbane uczesane włosy, czyste włosy, paznokcie oraz czysta skóra, a poza tym przyjemny zapach to nic niewłaściwego, a wręcz wskazanego w odniesieniu także do mężczyzn. Coraz popularniejsze są kosmetyki dla mężczyzn. Oczywiście poddawanie się pewnym zabiegom, które w sposób zdecydowany kojarzone są z kobietami nie jest w odniesieniu do mężczyzn właściwe. Nie jest wprawdzie zabronione, ale też nie jest wskazane. Pierwiastek męski powinien być jak najbardziej zachowany. Takie zabiegi jak wykonywanie sztucznych paznokci, przedłużanie rzęs, powinno się mimo wszystko zostawić kobietom.

Zmiany kulturowe

Rzeczywistość się zmienia i ma to również swoje odzwierciedlenie w odniesieniu do dbałości o swój wygląd. W sklepach mamy szeroki dostęp do męskich ubrań, do męskich kosmetyków i czymś naturalnym jest korzystanie z nich. To, co powinno wedle przyjętych standardów odznaczać współczesnego mężczyznę to na pewno jest:
– zadbane, schludne ubranie – może być markowe, ale niekoniecznie.
– stosowanie dobrej jakości wody toaletowej,
– czyste, zadbane paznokcie oraz włosy ( liczy się także dbałość o zarost jeśli mężczyzna taki preferuje),

Pozostanie mężczyzną wiąże się z pewnymi zmianami, ale nie tylko

Bycie współczesnym mężczyzną wiąże się z dbałością nie tylko o sferę intelektualną, o byt rodziny, ale nie może zabraknąć elementu dbałości o swój wygląd, o urodę. Oczywiście kobiety nadal chcą tego pierwiastka męskości, umiejętności poradzenia sobie z różnymi sytuacjami życiowymi, umiejętności podejmowania właściwych decyzji. Niemniej jednak niechlujność  w stroju, urodzie, wyglądzie na pewno nie jest mile widziana.

Tym samym trzeba jasno podkreślić, że dbałość  o urodę, o swój wygląd w odniesieniu do mężczyzn na pewno nie powinna być kojarzona ze wstydem. To aspekt, który jest wymagany, który jest czymś koniecznym. Istnieje znacznie większa świadomość siebie, swoich oczekiwań, swojego ciała, co jest także widoczne w propozycji handlowej sklepów. Rzeczywistość się zmienia, wzorce męskości również się zmieniają i tym samym dbałość o wygląd jest czymś ważnym.

Article Tags:
·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment