Mycie mebli kuchennych to bardzo często prawdziwe wyzwanie nawet dla osób, które lubią sprzątać. Kuchnia to zdecydowanie „serce domu”, w którym nie tylko przygotowuje się posiłki, ale także spędza czas, rozmawia czy odrabia lekcje. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze była w idealnym stanie, co jednak często jest trudne do uzyskania. Gotowanie to czynność, która generuje bałagan i wiele brudu, trudnego do usunięcia w mgnieniu oka. , szczególnie jeśli dysponujemy jedynie wilgotną ej szmatką . Dlatego warto wiedzieć, po jakie środki czystości sięgać, by codziennie sprzątanie kuchni było przyjemnością, a nie katorgą.
Przygotowanie do sprzątania kuchni
Proces sprzątania kuchni wcale nie musi być wymagający i skomplikowany. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do pracy, dobrze zaplanować sobie przygotowanie wszystkich potrzebnych rzeczy, które mogą się przydać. Najczęściej używane przedmioty to:
- gąbki,
- zwykłe ręczniczki,
- ściereczki do czyszczenia, które są wykonane z mikrofibry,
- papierowe ręczniki,
- gumowe rękawice,
- wiaderko lub miska zawierające ciepłą wodę,
- przenośny mop do mycia podłogi,
- różnorakie środki czystości dostosowane do mebli i sprzętów w kuchni.
Czym czyścić kuchnię i meble kuchenne??
Najważniejsze jest to, aby wybrać takie środki, które będą odpowiednie dla konkretnych mebli i sprzętów. Warto zdecydować się na biodegradowalne płyny ekologiczne, których opakowania nadają się do dalszego recyklingu. Należy również zwrócić uwagę na szczegółowy skład danego produktu, gdyż wiele detergentów ma szkodliwe substancje chemiczne. Produkty linii Ludwik Ekologiczny nie zawierają takich substancji i ich skład został zatwierdzony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, stąd też bez wątpienia można stwierdzić, że są to produkty godne polecenia dla każdego gospodarstwa domowego.
Podczas czyszczenia mebli kuchennych należy pamiętać o kolejności mycia ich z góry na dół. Oznacza to, że najłatwiej jest zacząć porządki od górnych szafek, tak aby kurz schodził równomiernie i nie osiadał na wcześniej wyczyszczoną powierzchnię. Następnie trzeba zebrać wszelkie okruszki z blatu, bo w innym wypadku mogą przyczynić się one do powstawania rys podczas przecierania. Na koniec wystarczy użyć miękkiej szmatki, która wypoleruje powierzchnie.
Podsumowując – jeśli dobrze zaplanuje się sprzątanie i użyje do tego dobrych narzędzi, to może się okazać, że mycie kuchni to czysta przyjemność.