Lut 15, 2021
708 Views

Na ratunek włosom – mezoterapia skóry głowy

Written by

Wypadanie i słaba kondycja włosów to zmora wielu kobiet. Preparaty działające powierzchniowo, takie jak szampony, odżywki czy wcierki, bywają mało skuteczne. Inaczej jest z mezoterapią skóry głowy, która dociera do źródła problemu – powstrzymuje łysienie, wzmacnia i zagęszcza włosy. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Trwa około 30 minut. Podczas mezoterapii, np. w Klinice Miracki Warszawa lekarz wykonuje serię nakłuć – w powierzchniowe warstwy skóry właściwej wprowadzane są niewielkie ilości skoncentrowanego preparatu.

Jednym z najbardziej znanych zabiegów tego typu jest mezoterapia na włosy Dr Cyj. Polega ona na zastosowaniu innowacyjnego koktajlu składającego się z siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego. Substancje te, po wniknięciu w skórę głowy, oddziałują na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosa.

Prace nad tym preparatem trwały około 10 lat i zaowocowały opracowaniem rewelacyjnego koktajlu do mezoterapii skóry głowy. Dr Cyj charakteryzuje się też innowacyjną formułą przedłużonego uwalniania składników aktywnych – utrzymuje się w skórze przez około dwa tygodnie po zabiegu, stopniowo uwalniając substancje odżywcze. Zabieg ten otrzymał prestiżowe wyróżnienie – „Perłę Dermatologii Estetycznej” – przyznawane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Jak działa mezoterapia igłowa głowy?

Mezoterapia igłowa głowy poprawia mikrokrążenie skóry oraz odżywia i rewitalizuje mieszki włosowe. Dzięki zawartości antyoksydantów w preparacie peptydowym skóra głowy chroniona jest również przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Iniekcja stymuluje namnażanie się komórek w skórze głowy, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze. Wszystko to sprawia, że mezoterapia skóry głowy wspomaga odrost włosów oraz zatrzymuje ich wypadanie. Uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia łysienia.

Mezoterapia igłowa skóry głowy polecana jest osobom zmagającym się z nadmiernym wypadaniem włosów z powodu:

  •       Stresu,
  •       Niewłaściwej diety,
  •       Nieodpowiedniej pielęgnacji,
  •       Zaburzeń hormonalnych.

Ważne jest, aby w każdym z tych przypadków wdrożyć kompleksową terapię i oprócz mezoterapii igłowej, zadbać też o właściwą dietę i pielęgnację włosów. Należy też unikać stresów i się wysypiać. Nadmierne wypadanie włosów wymaga konsultacji z endokrynologiem i w razie potrzeby – zastosowania odpowiedniej farmakoterapii.

Mezoterapia skóry głowy – przed i po

Mezoterapia skóry głowy wskazana jest w przypadku różnego rodzaju łysienia. Świetnie sprawdza się również u osób, które mają włosy w złej kondycji – cienkie, przesuszone i łamliwe. Zabieg ten pomaga, gdy wzrost włosów jest spowolniony.

Czy mezoterapia na włosy jest skuteczna? Tak, ale dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. O ich liczbie i częstotliwości powinien zdecydować lekarz. Cała kuracja trwa około dwóch miesięcy. Efekty mezoterapii igłowej głowy widoczne są już po pierwszym zabiegu i wzmacniają się przez kolejne tygodnie. Po około roku wskazane jest ponowne poddanie się terapii, aby podtrzymać i pogłębić rezultaty.

Efekty, jakich możemy spodziewać się po zabiegu mezoterapii skóry głowy to:

  •       Zahamowanie łysienia,
  •       Przyspieszenie wzrostu włosów,
  •       Zagęszczenie włosów,
  •       Odżywienie i regeneracja włosów.

Zmagasz się z wypadaniem włosów? Umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie – specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiedniej terapii.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment