Sty 31, 2018
732 Views

Nie ma to jak pub

Written by

Puby już od setek lat są nieodłączną częścią krajobrazu dużych i małych miast. W dzisiejszych czasach puby kojarzą się z miejscem, w którym można napić się piwa, pooglądać rozgrywki sportowe, zagrać w bilard albo darta.

Jednakże nie zawsze tak było. Pub to skrót od określenia “public house”, czyli miejsca w którym można było zjeść coś i odpocząć. Szybko też właśnie puby zmieniły się w miejsca spotkań lokalnej społeczności. Miejscem, do którego przybywali wszyscy – wojskowi i cywile, biedni i bogaci. Choć naprawdę w dzisiejszych czasach trudno w to uwierzyć, niegdyś w pubach nie podawano alkoholu. Mało tego! Nawet istniał zakaz obsługiwania ludzi, którzy są pod wpływem alkoholu. To się jednak zmieniło. A puby, choć to część tradycji Wielkiej Brytanii, mają się świetnie na całym świecie.

Nie ma to jak w pubie

Przez te wszystkie lata funkcjonowania pubów, wypracowały sobie one pewną opinię. W dzisiejszych czasach funkcjonują w ludzkiej świadomości jako miejsca, w których można napić się piwa i innego alkoholu. Pub to też częste miejsce spotkań kibiców sportowych. Oglądanie rozgrywek na przykład piłki nożnej, skoków narciarskich, rozgrywek siatkówki i innych zawodów sportowych w pubach to też pewna tradycja kibiców. Czasami ta część funkcjonowania pubu jest tak mocno eksponowana, że powstało nawet określenie na pub skupiony na rozgrywkach sportowych. Pub sportowy, bo o nim mowa, od dziesiątek lat przyciąga w swoje progi wszystkich kibiców, którzy chcą obejrzeć ulubione rozgrywki, a przy tym też poczuć tę jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną atmosferę bliskości i wspólnoty sportowej, którą można poczuć własnie tylko w pubie.

Jeśli jednak kogoś nie interesują rozgrywki sportowe to nadal może dobrze bawić się w pubie. Może na przykład pograć w bilard. Jedną z najbardziej tradycyjnych rozrywek, których można zażyć w pubach. W dzisiejszych czasach bilard jest związany z pubem tak silnie, jak piwo.

Jeśli zaś mowa o piwie można zwrócić uwagę na jeszcze jedną, interesującą rzecz. W czasach, gdy piwo zaczęło być w pubach mile widziane, puby najczęściej bywały połączone z jednym, konkretnym browarem, który dostarczał mu piwo. Bardzo często też puby miały własne, prywatne browary,w których produkowały piwo na swój własny użytek.

Article Tags:
·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment