Sie 5, 2017
783 Views

Nie tylko bez BIK, ZUS i US

Written by

Informacja zawarta w tytule tekstu ma rację bytu tylko do pewnych granic – w wypadku niewielkich lub niezbyt dużych kwot pożyczkowych zaciąganych bądź to w firmach pozabankowych, bądź to w typowych bankach. Są to na ogół sumy od 500 do 150 000 złotych. Jest już bowiem rzeczą dosyć powszechną, że pożyczkodawca nie żąda od pożyczkobiorcy zaświadczeń z ZUS, US i Biura Informacji Kredytowej.

To się dzieje nie dłużej niż od dwóch lat, kiedy to pozabankowe firmy zaczęły stawać się ogromną konkurencją dla banków i spowodowały ich ogromny niepokój.

Wyjątkowe ułatwienia

Zapotrzebowanie na pożyczki, nawet te chwilowe, niewielkie, jest ogromne i to w różnych grupach społecznych. Mogą to być ubogie rodziny, studenci, rodziny średniozamożne, a nawet przedsiębiorcy.

Przez lata załatwienie pożyczki lub kredytu w banku wymagało wielu, czasem karkołomnych formalności. Na dodatek większość kredytów przyznawało się (i przyznaje) na określony cel i należy się z nich rozliczać przy pomocy faktur.

Po zmianach prawnych, które weszły w życie w marcu 2016 roku na rynku finansom zostały te bardziej wiarygodne firmy pożyczkowe, które zaczęły się prześcigać w pomysłach, by przyciągnąć klienta. Okazało się bowiem, że świetnym sposobem na generowanie dochodów firmy pożyczkowej są szybkie pożyczki opiewające na sumy na ogół nie większe niż 2500 złotych z warunkiem miesięcznej spłaty. W ten sposób popularne stały się tak zwane “chwilówki”.

Skróciła się radykalnie droga od złożenia wniosku do przelania środków na konto, co w wypadku mniejszych kwot może trwać nawet… kilkanaście minut. Jeśli zajrzymy na portal firmy Miloan.pl to oprócz potwierdzenia tempa procedur znajdziemy kolejną popularną ofertę, czyli tak zwaną pożyczkę darmową i to z możliwością zaciągnięcia przez pożyczkodawcę aż 3000 złotych.

Co to jest ta pożyczka darmowa? Jest to pożyczka bez dodatkowych opłat łącznie z brakiem oprocentowania oferowana klientom, którzy po raz pierwszy skorzystali z usług Miloan.

Wystarczy być tylko pełnoletnim, posiadać dowód osobisty i konto w banku. Klientom, którzy biorą pożyczkę po raz kolejny pomaga w obliczeniu opłat specjalny, prosty w obsłudze, kalkulator znajdujący się na stronie firmy. Wielkość opłat reguluje specjalny przelicznik, który wszedł w życie nieco ponad rok temu.

Co bardzo istotne większość pożyczek załatwia się obecnie za pośrednictwem internetu lub telefonicznie. Znajduje się też na takim portalu formularz wniosku i regulamin przydzielania pożyczek, który należy bardzo uważnie przeczytać.

Article Tags:
·
Article Categories:
Finanse

Leave a Comment