Sie 18, 2018
1660 Views

Niewielka rajska wyspa na ciepłych wodach oceanu. Mauritius – wakacje idealne

Written by

Wakacje to dla wielu z nas idealny czas na odpoczynek, relaks i zapomnienie o codziennych obowiązkach. Warto, więc wykorzystać ten czas naprawdę wyjątkowo. Znakomitą propozycją dla wszystkich, którzy kochają spędzać urlop nad gorącym morzem jest Mauritius.

Wyspa na Oceania Indyjskim

Najpiękniejszym miejscem na ziemi, do którego przez cały rok przybywają miliony turystów jest Mauritius. Niezwykle piękna, urocza wyspa leżąca na samym środku Oceanu Indyjskiego. Europejscy turyści przybywają tutaj masowo, albowiem jest tutaj ogromna ilość pięknych miejsc, które na zawsze pozostają w pamięci. Plaże na wyspie pokryte są drobnym, białym piaskiem. W oddali widać strzeliste góry, a także odpocząć można pływając w jeziorach wulkanicznych. Rdzenni mieszkańcy to najczęściej Kreole, przez co pobyt tutaj pozwala nam poznać zupełnie inną, odrębną od naszej kulturę.

Na wyspie Mauritius

Każdy, kto jeden raz przyjedzie na wyspę Mauritius na wakacje zawsze będzie pragnął tutaj powrócić. Dzieje się tak nie tylko ze względu na piękne jeziora wulkaniczne, plaże i miejscami nieskażoną niczym przyrodę, ale również, dlatego, że sama wyspa także czeka z ogromną ilością atrakcji. W samym sercu Mauritiusa możemy nieco odpocząć. W tym celu w czasie wędrówki warto zatrzymać się w Curepipe. W miejscu tym znajduje się targ, na którym znajdziemy dużą ilość wysokogatunkowych ubrań z kaszmiru i wełny. Warto zauważyć, że towary te sprzedawane są pod bardzo znanymi markami. Pamiątek możemy nabyć wiele, lecz duża ilość turystów decyduje się na misternie wykonany model zabytkowego statku.

Będąc na wyspie z całą pewnością warto udać się na punkt widokowy. Jest to wzniesienie, z którego znakomicie widać wąwóz Black River z wodospadem.

Warto również zrobić nieco dłuższy postój przy kraterze wulkanu Trou aux Cerfs. Idealnym miejscem do zwiedzania jest także swiątynię buddyjską, w której znajduje się duży pomnik najsłynniejszego i najbardziej potężnego boga Hindusów Sziwy.

Idealny wypoczynek nad oceanem

Każdy kto uda się do hotelu na wyspie otrzyma dodatkowe, niesamowite atrakcje. Możemy tutaj uprawiać sport, jeździć rowerem, nurkować, pływać na kajakach i nartach wodnych. Na plaży grać możemy w tenisa, ping-ponga oraz siatkówkę plażową. Oczywiście można też wybrać się na rejs katamarem, który zaczyna się przy molo Black River Fishing Centre. Postój przy Kryształowej Skale, a następnie podanie obiadu na pokładzie statku.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment