Wrz 3, 2017
823 Views

Nowoczesny trend w firmach, czyli masaż biurowy

Written by

Praca przy komputerze przez cały dzień wpływa bardzo negatywnie na stan zdrowia, a zwłaszcza karku i kręgosłupa. Z tego też względu w ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele firm oferujących masaż biurowy. Wielu przedsiębiorców wynagradza swoich pracowników przy pomocy różnego rodzaju profitów, a jednym z nich jest właśnie masaż w biurze. Jak jednak wygląda taki masaż i co warto o nim wiedzieć?

Jak wygląda masaż w biurze?

Takie usługi w większość przypadków wyglądają niemal identycznie, ponieważ do biura przyjeżdża mobilny masażysta wyposażony w niezbędny podczas zabiegu sprzęt. Takiemu masażowi bardzo często towarzyszy relaksująca muzyka, dzięki którejmożna się odprężyć i choć na chwilę zapomnieć o codziennej pracy. Jak długo trwa taki masaż? Jest to uzależnione głównie od potrzeb pracownika, jednak najczęściej cały zabieg trwa kilkanaście minut. Biurowe masaże zaczynają bardzo powoli wkraczać do biur, ponieważ bardzo często traktowane są z przymrużeniem oka. Według wielu pracodawców pracownik powinien w biurze pracować, natomiast po godzinach pracy może się relaksować w dowolny sposób. Takie masaże już jakiś czas temu stały się bardzo popularne na zachodzie, dlatego też polscy przedsiębiorcy zaczęli się nimi bardzo interesować.

Dlaczego warto podarować pracownikowi taki profit?

Nie od dziś wiadomo, iż wypoczęty pracownik to dobry pracownik, jednak wielogodzinne siedzenie przy biurku wpływa bardzo niekorzystnie na samopoczucie oraz wydajność. Dzięki takim masażom pracownicy zauważają znaczną poprawę komfortu pracy, ponieważ otrzymują zastrzyk dodatkowej energii. Oczywiście nie chodzi o to, aby każdego dnia fundować pracownikom taką przyjemność, jednak kilka razy w miesiącu z pewnością warto. Dzięki takiemu masażowi każdy pracownik jest zrelaksowany oraz zmotywowany do dalszej pracy, co dla przedsiębiorców jest niezwykle ważne. Takie masaże polecane są przede wszystkim pracownikom administracji publicznej, księgowym oraz wszystkim tym osobom, które cały dzień siedzą przed biurkiem, przez co ich aktywność fizyczna jest minimalna. Warto przy tym podkreślić, iż biurowe masaże wpływają korzystnie nie tylko na efekty pracy, ale również na zdrowie każdego pracownika.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment