Paź 18, 2017
832 Views

Obrazy idealną dekoracją dla Twojego domu

Written by

Każdy z nas lubi dobrze czuć się we własnym domu albo w miejscu pracy. Często mamy wrażenie, że w naszym wnętrzu czegoś brakuje, że jest nijakie, i chcielibyśmy nadać mu wyjątkowego charakteru. Taką kropką nad „i” mogą być obrazy, odgrywające szczególną rolę wśród dekoracji ściennych.

Obrazy niezbędnym dodatkiem w aranżacji pomieszczeń

Obrazy wprowadzą do Twojego wnętrza nowe motywy i kolory, ożywią je i uczynią go bardziej przyjaznym. Mają one szczególną moc – pozwalają w prosty sposób nadać wnętrzu zupełnie nowego charakteru, bez konieczności przeprowadzania bardziej pracochłonnych zabiegów. Obrazy w szczególny sposób podkreślają charakter naszego wnętrza, czynią je bardziej oryginalnym, a zarazem atrakcyjnym zarówno dla domowników, jak i dla gości. Poprzez dobór odpowiednich obrazów możemy spersonalizować pomieszczenie, wyrazić naszą osobowość czy zainteresowania.

Emocjonalny wydźwięk obrazów

 Mówiąc o znaczeniu obrazów i ich roli we wnętrzu, nie możemy ograniczać się do funkcji dekoracyjnej, musimy pamiętać także o aspekcie emocjonalnym i praktycznym. Obrazy bez wątpienia oddziałują na naszą psychikę. Mogą pełnić funkcję terapeutyczną i być dla nas źródłem inspiracji. Obrazy w spokojnych, stonowanych barwach pomogą nam zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Abstrakcje, dzięki swobodzie interpretacji, będą stymulowały naszą wyobraźnię.  Niektóre obrazy mają także walor edukacyjny – mogą być na przykład źródłem wiedzy o ludziach żyjących w dawnych epokach i ich zwyczajach.

Jak dobrać obraz do naszego wnętrza?

Obrazy nowoczesne pasują do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia – obraz może stanowić uzupełnienie wyposażenia nie tylko salonu, jadalni czy sypialni, ale także kuchni czy łazienki. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni motyw, mając na uwadze klimat i funkcję konkretnego wnętrza. I tak np.w salonie sprawdzą się pejzaże, a do łazienki możemy wybrać obrazy przedstawiające motywy kojarzące się z wodą.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment