Kwi 4, 2019
1622 Views

Paryż jesienią

Written by

Paryż to jedno z najpiękniejszy miast na mapie Europy. Wielu turystów uważa, że przynajmniej raz w życiu należy się tam wybrać. Jaka pora będzie najlepsza do zwiedzania stolicy Francji? Zapraszamy do lektury.

Stolica Francji w okresie jesiennym

Jeżeli marzysz o tym, aby rano wypić pyszną aromatyczną kawę z croissantem na jednej z klimatycznych paryskich uliczek, otworzyć gazetę, zapalić papierosa lub po prostu popatrzeć na ludzi, najlepiej wybrać się do Paryża właśnie jesienią. Kiedy temperatura spada poniżej 15 stopni, większość restauracji wciąż nie rezygnuje ze stolików na zewnątrz. Dodatkowo część z nich inwestuje w system ciepłego nawiewu, dzięki czemu nie zmarzniesz nawet podczas długich godzin spędzonych przy francuskim winie.

Jesienią pogoda we Francji jest bardzo łaskawa. Synoptycy podkreślają, że w stolicy słońce zachodzi w tym czasie około godziny 18, dlatego nie musisz martwić się, że nie zdążysz zwiedzić wszystkich zakamarków i zabytków jeszcze za dnia. Pamiętaj również, że Paryż dysponuje liniami metra, które w szybkim czasie zawiozą Cię do najważniejszych punktów, bez których wizyta w stolicy Francji nie miałaby sensu.

Zalety podróży do Francji jesienią

Pamiętaj, że największe oblężenie turystyczne Paryża to okresy wiosenne i letnie. W szczególności odradzamy wycieczkę do stolicy Francji w sierpniu. Właśnie wtedy w Paryżu można częściej usłyszeć język angielski niż francuski. Większość rodowitych mieszkańców ucieka od zgiełku na wakacje, zostawiając za sobą zamknięte restauracje, sklepy czy stragany na słynnych targach. Dodatkowo musisz się liczyć z czekaniem na swoją kolei do wejścia do metra czy staniem w godzinnych kolejkach do Luwru. Tak spędzone wakacje nie będą niczym przyjemnym.

Jesienią wszystko się uspokaja. Paryżanie wracają do swoich obowiązków, a turystów jest w tym czasie zdecydowanie mniej. Z tego względu bez problemu zobaczysz najważniejsze punkty w mieście, spróbujesz najlepszych dań kuchni francuskiej lub napijesz się kawy w nie zatłoczonej kawiarni. Zrobienie zdjęcia z wieżą Eiffla w tle, również będzie możliwe.

Kuchnia i kiermasze

Paryż jesienią to nie tylko mniejszy ruch i większa dostępność miejsc do zwiedzania. To również francuskie potrawy, które zmieniają się wraz z porą roku. O ile na wiosnę i latem trzeba zadowolić się lekkimi potrawami, to już jesienią i zimą warto spróbować tych sycących i rozgrzewających.
Dodatkowo pod koniec listopada w Paryżu można trafić na piękny świąteczny kiermasz. Najsłynniejsze z nich znajdują się na Polach Elizejskich, bulwarze Saint-Germain i pod wieżą Eiffla. Atmosferze świąt towarzyszy niezapomniany paryski klimat. Jesienią znajdą się również atrakcje dla Panów. Właśnie wtedy zaczynają się mecze Champions League, w których co roku występuje zespół z Paryża – Paris Saint Germain.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment