Mar 20, 2018
950 Views

Płynna znajomość języka na wyciągnięcie ręki

Written by

Świetną okazją ku temu jest program Au Pair. To program, który jest skierowany do młodych ludzi, chcących poznać język i kulturę innego kraju. Nazwa Au Pair pochodzi z języka francuskiego i jest określeniem osoby, która dołącza do rodziny i pomaga opiekować się dziećmi. To wspaniała okazja do nauki języka oraz do poznania codziennego życia w kraju, do którego się wyjeżdża.

Au Pair – co to za program i kto może z niego skorzystać?

Au Pair to roczne wyjazdy do innych krajów, w czasie których osoba wyjeżdżająca dołącza do wcześniej wybranej rodziny i opiekuje się dziećmi w zamian za mieszkanie, wyżywienie i kieszonkowe. Taki pobyt jest wspaniałą okazją do nauki języka, poznawania nowych ludzi i nowych miejsc, a co za tym idzie do rozwoju osobistego.

Program skierowany jest do dziewcząt i młodych kobiet, które są pełnoletnie, ale nie ukończyły jeszcze 27 roku życia. Osoby ubiegające się o wyjazd muszą mieć udokumentowane doświadczenie w opiece nad dziećmi, albo posiadać wykształcenie pedagogiczne, pielęgniarskie lub legitymować się statusem pracownika socjalnego.

Warunkiem udziału w programie jest też posiadanie prawa jazdy oraz znajomość języka w stopniu przynajmniej komunikatywnym, bo to gwarantuje możliwość porozumiewania się z rodziną w sprawach podstawowych.

Aplikując do programu, trzeba jasno zdawać sobie sprawę, że wyjeżdża się na rok i że pomimo wszystkich atrakcji, które niesie ze sobą roczny pobyt w innym kraju, jest to także praca, którą należy wykonywać rzetelnie i sumiennie.

Au Pair – najlepszy sposób na naukę języka

Nauka języka często kojarzy się z nudną nauką na pamięć nowych słów, z wykonywaniem ćwiczeń, które mają sprawić, że staniemy się mistrzami gramatyki i ortografii. Ten sposób nauki zniechęca wielu, a jeśli nawet nie zniechęca, to z reguły nie zapewnia tak zwanej płynności mówienia i rozumienia obcego języka.

Jeśli jednak obudzisz się rano, w amerykańskim domu, to już zjedzenie śniadania będzie pierwszą lekcją nauki tego dnia. Wybór produktów z lodówki, ustalenie z dziećmi stopnia wysmażenia „pancake’ów” oraz zaplanowanie całego dnia zmusza do mówienia i myślenia po angielsku.

I choć często pierwsze tygodnie upływają na oswajaniu się z językiem, to potem nie wiadomo kiedy, włącza się tryb „angielski” i nauka języka odbywa się zupełnie bezwiednie.

Spędzając tyle czasu z rodziną, powstają przyjaźnie na całe życie. Osoba pełniąca rolę Au Pair nierzadko zwiedza świat z taką rodziną, otrzymując za to dodatkowe wynagrodzenie. Rodzina też często opłaca naukę w pobliskim college lub dodatkowe kursy językowe.

I tak, niepostrzeżenie, po rocznym pobycie, można rozmawiać po angielsku o ptakach i rybach, o polityce i o prawie, a sposób myślenia i postrzegania świata zmienia się diametralnie. Okazuje się bowiem, że masz już mnóstwo pomysłów na swoje życie, a co więcej, wiesz jak je zrealizować.

Nie warto więc zwlekać, jeśli chcesz przeżyć przygodę swojego życia, już dziś poszukaj więcej informacji na ten temat na www.aupair.aifs.pl. To będzie wielki krok w kierunku fantastycznej przyszłości.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment