Maj 9, 2021
651 Views

Quady – kilka istotnych informacji

Written by

Niektórzy z nas doskonale wiedzą, że Quady to pojazdy o czterech kołach i maksymalnie o dwóch miejscach siedzących. Najczęściej dzielą się one na wersje użytkowe i na te sportowe. Najmniejsze z nich mają pojemność skokową silnika wynoszącą 50 centymetrów sześciennych, a te większe to już pojemność 80 lub 125 i takimi nadal może jeździć młodzież, choć głównie po drogach gruntowych i po terenie prywatnym. Jeśli zaś chodzi o maszyny dla dorosłych, to mają one pojemność 250 lub większą i co równie ciekawe maszynami tego rodzaju można ciągać niewielkie przyczepy, czyli za ich pomocą można wykonać wiele prac na własnej sporej działce rekreacyjnej i dlatego niektórzy wolą kupić quad od niewielkiego traktora, bo za jego pomocą da się znacznie szybciej jeździć.

Quad i zabawa w terenie

Wielu z nas oszczędza na quada i to tylko po to, by się zabawić tego typu maszyną w tym średnio wymagającym terenie. Taka zabawa często jest powiązaną z zakupieniem quada z napędem na cztery koła. Ważnym jest też i to, by miał on tę półautomatyczną skrzynię biegów, bo takowa większość pracy wykona za nas, czyli do przekładni manualnej trzeba się w terenie przyzwyczaić, bo osoba początkująca nie wie dokładnie na którym biegu powinna pokonywać konkretne wzniesienia. Jednym słowem jeśli wybierze ten zbyt wysoki bieg, to podczas podjazdu silnik może zgasnąć, a w skrajnej sytuacji można spalić sprzęgło. Niektórzy też w tym trudnym terenie cały czas jeżdżą na czterech kołach, bo wpięcie napędu na cztery koła wtedy gdy się jedzie pod górę to błąd, bo trzeba na chwilę stanąć i wtedy właśnie pojazd może się staczać do tyłu. Napęd na cztery koła można załączyć wtedy gdy pojazd stoi lub wtedy gdy toczy się do przodu, ale nie można tego uczynić wtedy gdy stacza się do tyłu, bo można coś uszkodzić i to w dość znamienny sposób.

Walory użytkowe

Jeśli nasz quad nie posiada opcji takiej jak hak, to można coś takiego dokupić w jego przypadku. Można też dokupić pług do odgarniania śniegu i specjalny kosz na kołach z obrotowymi szczotkami do zgarniania liści. Ze sprzętami tymi nie można jeździć zbyt szybko, bo uszkodzenie ich lub wywrócenie się jest możliwe przy wyższych prędkościach, ale dla niektórych z nas takie odśnieżanie pługiem i quadem jest opcją o wiele lepszą od ręcznego odśnieżania. Mowa tu dokładnie o tym, że jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem, to za pomocą tego typu sprzętów ulży sobie, a na samo paliwo do quada wyda zapewne niewiele pieniędzy, bo ten pojazd ma niższa spalanie od typowego samochodu kompaktowego i dlatego nadaje się do wielu typów prac na tej większej posiadłości.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment