Sie 7, 2017
962 Views

Rozrywka na świeżym powietrzu – ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie

Written by

Gdy pogoda sprzyja, nie warto spędzać czasu w domu. Najlepiej wybrać się na wspaniałą przygodę całą rodziną. Zapraszamy do sprawdzenia ciekawych miejsc dla dzieci w Warszawie razem z nami!

Warszawskie Zoo

To jedyne w swoim rodzaju miejsce w Warszawie, gdzie możemy spędzić wspaniały czas, podglądając najróżniejsze zwierzęta. Warto wybrać się tutaj przynajmniej raz do roku, ponieważ to nie tylko zabawa, ale i nauka! W warszawskim ogrodzie zoologicznym możemy zobaczyć zwierzęta takie jak lwy, słonie, żyrafy czy zebry. Dla najmłodszych przygotowano też specjalne Baśniowe Zoo, w którym możemy zobaczyć osiołki, kozy czy świnki.

 Łazienki Królewskie

To druga propozycja na naszej liście – Łazienki Królewskie to wyjątkowe miejsce o każdej porze roku, ale latem organizowane są tutaj różne ciekawe wydarzenia dla najmłodszych. To między innymi gry miejskie, wystawy, warsztaty czy prezentacje, podczas których maluchy mogą świetnie się bawić. Oczywiście, do Łazienek warto wybrać się również na spacer, by podziwiać piękne ogrody.

 Parki linowe

Gdy zaczynają się ciepłe dni, w Warszawie pojawia się też wiele nowych atrakcji dla najmłodszych. Warto zwrócić uwagę na parki linowe, które są doskonałym pomysłem na aktywnie spędzony dzień. Drewniane mosty, tyrolki czy miejsca do wspinaczki to tylko kilka atrakcji czekających w parkach linowych w stolicy.

 Miasteczko ruchu drogowego

To jedyne tego rodzaju miasteczko, które znajduje się na Tarchominie. Przygotowano tutaj specjalne ulice oraz znaki, które pomagają w nauce zasad ruchu drogowego. Po ulicach miasteczka można poruszać się na rowerach, hulajnogach, można również przemierzać je pieszo. Miasteczko ruchu drogowego dostępne jest bezpłatnie w wybrane dni w tygodniu od kwietnia do października. Dokładne informacje znajdziemy na stronie warszawskiej Straży Miejskiej.

To tylko kilka propozycji na ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, które warto odwiedzić w trakcie ciepłych dni. Zapraszamy również do podzielenia się własnymi propozycjami na sprawdzoną rozrywkę dla całej rodziny. Życzymy miłej zabawy!

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment