Lip 29, 2017
729 Views

Sezon zimowy, czyli wybieramy najlepszy rodzaj pieca!

Written by

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu osób wiąże się to z wieloma wydatkami, na które trudno sobie pozwolić. Każda osoba powinna się zastanowić, jaki piec będzie najlepszy do jej budynku mieszkalnego. Warto przemyśleć tę sprawę bardzo dokładnie, ponieważ często możemy być zawiedzeni jakością opału i poziomem ciepła w domu.

Piece gazowe

Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie stosowane coraz częściej w nowoczesnych domach. Osoby, które kupują dom od dewelopera, muszą liczyć się z tym, że rodzaj ogrzewania zostaje im narzucony. Jakie są zalety pieców gazowych? Jest ich bardzo Wiele! Zaliczyć można przede wszystkim niewielki gabaryty pieca. Dzięki temu nawet w maleńkim pomieszczeniu bez problemu zmieści się piec. Do zalet można zaliczyć również niesamowitą wygodę. Kiedy uzyskamy dostęp do podziemnych rur doprowadzających gaz, będziemy musieli jedynie sterować poziomem ciepła w domu.

Nie rozpala się tutaj pieca w sposób tradycyjny, czyli drewnem lub węglem. W tym przypadku surowcem jest gaz. Jakie są więc wady ogrzewania tego typu? Niestety ten rodzaj ogrzewania jest stosunkowo droższy w porównaniu z ogrzewaniem innego typu. Warto zastanowić się więc, czy stać nas na takie ogrzewanie. Gaz drożeje, a opalenie domu pochłania znacznie więcej surowca, niż samochód. Nie wszyscy o tym wiedzą. Pompy ciepła powinny jednak dostarczać gaz bezproblemowo. Regulatory pokojowe pozwalają na sterowanie poziomem ciepła w pokoju.

Kolektory słoneczne

Jest to rodzaj ogrzewania, które staje się coraz powszechniejsze w domach nie tylko nowego typu. Odnawialne źródła energii stają się niezwykle modne. Umieszczenie kolektora na dachu budynku, bądź przy domu sprawia, że właściciele nie tylko oszczędzają miejsce, ale również środki, które należy przeznaczyć na ogrzewanie domu. Kolektory dostarczają nie tylko ciepło w postaci ciepła domu, ale również służą do podgrzewania wody. Koszt kolektora to kilka tysięcy, jednak wartość ta bez wątpienia zwraca się po krótki czasie. Coraz więcej ludzi postanawia zainwestować w ten rodzaj ogrzewania domu. Przed ich zakupem należy jednak zorientować się, czy nieruchomość spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa. Jest  to bardzo ważne, aby je miała.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment