Sty 16, 2019
766 Views

Ślub a perfumy – czym się kierować przy ich wyborze?

Written by

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia zaczynamy z dużym wyprzedzeniem. Chcemy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik i by dzień ten został w naszej pamięci na długo przywołując same pozytywne wspomnienia.

Wybór sukni czy biżuterii zazwyczaj nie przysparza trudności przyszłym pannom młodym. Problem jednak może pojawić się, gdy trzeba zadbać o większe szczegóły – chociażby takie, jak wybór odpowiednich perfum na ślub. Wszystko musi ze sobą doskonale współgrać i tworzyć spójną, harmonijną całość. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać zapach na ten wielki dzień i na co zwracać uwagę przy jego poszukiwaniach.

Jak powinny wyglądać poszukiwania wymarzonych perfum na ślub?

Poszukiwania rozpocznijmy od znalezienia dobrej i rzetelnej drogerii bądź perfumerii internetowej np. https://esentire.pl . Nie śpieszmy się z decyzją i nie podejmujmy jej pochopnie. Wybór perfum na ślub powinien być dokładnie przemyślany.

Następnie warto dokładnie zastanowić się i zrobić zestawienie perfum, których używamy na co dzień – czy są to lekkie, subtelne i delikatne aromaty czy gustujemy raczej w zapachach cięższych i bardziej wyrazistych. Perfumy na ślub powinny być dopasowane do naszych preferencji zapachowych – musimy czuć się w ich towarzystwie dobrze i swobodnie.

Ważny jest również wybór odpowiedniego stężenia olejków zapachowych. W dniu ślubu z pewnością najlepiej sprawdzą się wody perfumowane. Wody toaletowe mogą być zbyt delikatne i po prostu szybko się ulotnić, z kolei ekstrakty perfum z pewnością będą zbyt intensywne.

Bardzo duże znaczenie ma także pora roku, w trakcie której stajemy na ślubnym kobiercu. Jeśli wychodzimy za mąż latem warto postawić na zapachy świeże, lekkie o kwiatowych bądź owocowych akordach. Należy natomiast zrezygnować z pachnideł orientalnych czy szyprowych, które latem mogą okazać się zbyt ciężkie i duszące, zarówno dla nas jak i gości weselnych.

Rada Pana Młodego na pewno się przyda

W kwestii doboru perfum na ślub warto zapytać także o zdanie swojego przyszłego męża. To właśnie on w tym wielkim dniu będzie spędzał u naszego boku najwięcej czasu. Dobrze więc by nasze perfumy przypadły do gustu także jemu. Niektóre nuty zapachowe mogą być drażniące dla naszego narzeczonego więc wybierając perfumy bez porozumienia z nim, narażamy go migreny a nawet mdłości.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment