Mar 24, 2020
818 Views

Sukienka rozkloszowana: jak znaleźć idealną dla siebie?

Written by

Jeśli chodzi o krój sukienek, kobiety najczęściej skłaniają się ku zakładaniu tych dopasowanych do ich sylwetki. Jest oczywiste, że chcemy, by krój idealnie podkreślał największe atuty figury, równocześnie tuszując te elementy, który w anszym mniemaniu nie są doskonałe.

Sukienki rozkloszowane – na pewno zawsze najlepsze rozwiązanie?

W związku z tym, co zostało uwzględnione na wstępie – często wybierana jest rozkloszowana sukienka. Problem z nią związany polega na tym, że mimo iż może wyglądać naprawdę ładnie, czasem wydaje się nam:

  • zbyt dziewczęca,
  • za mało seksowna,
  • niewystarczająco wygodna.

Nie można się jednak poddawać – idealne sukienki rozkloszowane są na rynku, kluczem do znalezienia odpowiedniej jest to, by wiedzieć, gdzie ich szukać. Długość, fason, umiejscowienie w talii, rozmiar rozkloszowania i inne czynniki – wszystkie mogą mieć ogromny wpływ na to, jak bardzo dopasowana może być ta wybrana sukienka. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć tę najlepiej dopasowaną.

Wykonanie a dobór odpowiedniej sukienki rozkloszowanej

Zbyt cienki materiał może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, szczególnie jeśli przybędziesz na wadze w biodrach i udach. Pamiętaj, aby spojrzeć na siebie w lustrze i poszukać materiałów, które układają się na Twojej sylwetce najładniej – gdy stawiasz na sukienki rozkloszowane. Warto też podpytać sprzedawcy o fachową opinię.

Najlepsza długość sukienki rozkloszowanej

Mając nieco tęższe nogi, staraj się unikać sukienki typu rozkloszowanego – dlaczego? Można by pomyśleć, że taka sukienka będzie idealna, ponieważ zasłoni duże uda, ale w rzeczywistości tak nie jest. Aby obejść ten problem:

  • zwracaj większą uwagę na tkaninę (patrz akapit powyżej)
  • uważaj na długość.

Zbyt krótka sukienka może sprawić, że będziesz wyglądać niedoskonale, a za długa może bezlitośnie skrócić sylwetkę. U większości kobiet sprawdzają się sukienki rozkloszowane, które kończą się tuż powyżej bądź na kolanach, zatem jeśli Ty również masz wątpliwości wobec tego, jaką wybrać – najlepiej spoglądaj właśnie na uniwersalną długość. Oczywiście najlepiej przed ostateczną decyzją przymierzyć kilka różnych wersji i przyjrzeć się sobie w lustrze – bowiem nie ma mądrzejszego pomysłu na znalezienie dla siebie idealnej sukienki rozkloszowanej.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment