Paź 5, 2017
567 Views

Szkolenie SEO z pisania artykułów

Written by

Jesteśmy polską firmą specjalizującą się w branży SEO. Z naszego szkolenia SEO dowiesz się, co to jest tekst SEO, jak go napisać, jak szukać słów kluczowych, czy też, na co zwrócić uwagę przy ich pisaniu.

Tekst SEO – co to jest?

SEO, z ang. Search Engine Optimization oznacza optymalizację silników wyszukiwań. Mówiąc w skrócie, dana osoba tworzy treść na stronę internetową, która przez wyszukiwarki internetowe będzie dobrze odbierana. Wtedy taki artykuł z linkiem do strony ukaże się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Tworząc wartościowe artykuły masz pewność, że będą one na pierwszych stronach, np. Google.

Szkolenie SEO – tworzenie tekstu

Aby napisać dobry tekst SEO, np. związany ze sportem, w pierwszej kolejności zrób rozeznanie w sieci na temat tego, w jaki sposób ludzie o nim piszą. Możesz przejrzeć fora, grupy dyskusyjne czy blogi. Skorzystaj w miarę możliwości ze słów kluczowych, które użyjesz w swoim artykule. Następnie weź kartkę lub otwórz edytor tekstu i przelej wszystkie swoje myśli na papier, a poprawki zrób na końcu. Użyte słowa kluczowe zawrzyj w tytule strony, nagłówku czy podtytułach i samej treści. Baw się słowami kluczowymi, umieść je w całym tekście, stosuj odmiany i synonimy.

Szkolenie SEO – wyszukiwanie słów kluczowych

Do wyszukiwania słów kluczowych możesz użyć Google Keyword tool, które jest częścią konta w Adwords. Mając konto w Google Adwords nie musisz za każdym razem przepisywać kodu z obrazka weryfikacyjnego, gdy korzystasz z Google Keyword. W Google Keyword wpisujesz słowo bądź wyrażenia, które wpisałbyś w wyszukiwarce, aby znaleźć informacje o sporcie. Pamiętaj każde słowo wpisujemy w osobnej linijce, im więcej słów, tym lepiej. Możesz skorzystać z opcji „typy dopasowań”. Chociażby ”dopasowanie przybliżone” wyszukuje wszystkie wyrażenia zawierające słowa kluczowe wraz z odmianami. Z kolei „dopasowanie do wyrażenia” wskazuje na wyrażenia, w których występują słowa kluczowe w takiej formie, jaką się podało. Natomiast „dopasowanie ścisłe” uwzględnia wyłącznie to, co się podało. Zapewne interesują cię tylko wyszukiwania ścisłe, bo masz pogląd na temat tego, co wyszukują inni użytkownicy Google. Na wyszukiwanie ścisłe warto pozycjonować swój artykuł, ponieważ będziesz pewny, że twój tekst przyciągnie ogromną liczbę osób czytających.

Na co zwrócić uwagę

Na szkoleniu dowiesz się, aby tekst SEO miał swoich odbiorców, zadbaj o jego odpowiedni tytuł z możliwie zawierającym słowa kluczowe. Tytuł oznacz nagłówkiem H1. Mile widziane są podtytuły artykułu w nagłówkach H2 i H3. Treść całego tekstu powinna być podzielona na akapity, bez żadnych błędów merytorycznych, ortograficznych. Tekst powinien być wartościowy i unikalny dla czytelnika. Minimalnie niech zawiera 3000 znaków. Warto użyć słów kluczowych w kilku odmianach, jak również stosuj synonimy. Niech tekst czyta się przyjemnie i bez żadnych problemów. Jak tylko to możliwe słowa kluczowe w tekście wyszczególnij.

Zarejestruj się na Szkolenie SEO w dniach 21-22 października!

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Finanse

Leave a Comment