Lip 12, 2017
1032 Views

„Szybkie” diety na lato

Written by

Współczesny rynek dietetyczny jest bardzo bogaty. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie jedzenie potrafi nie tylko wpłynąć na niższą wagę ciała, ale i poprawić zdrowie organizmu. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę z tego, że dieta to przede wszystkim styl życia, a nie jednorazowe postanowienie poprawy. Istnieją jednak pewne sposoby odchudzania się, które są przeznaczone do stosowania tylko przez parę dni – potem należy się odżywiać odpowiednio, aby nie zyskać z powrotem straconych kilogramów. Zalecane jest też pójście do klubu fitness, mają bogatą ofertę pod tym względem, a wspomoże to nasze wysiłki w odchudzaniu.

Dieta wodna

Najciekawszą, ale i najtrudniejszą formą trzymania reżimu dotyczącego posiłków, jest dieta wodna. Regularnie stosowana na zachodzie przez Niemki i Francuzki – w ich wersji polega na tym, że przez dwadzieścia cztery godziny nie konsumują niczego poza wodą. Jednocześnie nie planują na ten dzień żadnych bardziej wymagających zajęć i nie forsują swoich organizmów – czyli jest to coś w rodzaju postu.

Dieta wodna działa, ponieważ większość ludzi ma problem z zatrzymywaniem wody w organizmie, zwłaszcza jeśli go regularnie nie nawadniają. Dzięki niej w bardzo krótkim czasie można stracić bardzo dużo kilogramów – jednak potem trzeba dbać o odpowiednie i regularne nawadnianie organizmu, aby nie spowodować efektu jojo. Ważne jest także przygotowanie zdrowego jedzenia na dni po diecie – tak, aby spokojnie wyprowadzić organizm z postu.

Smoothies

Odmiana diety wodnej – z tym, że do picia wody dołącza picie smoothies, koktajlów i innych tego typu napojów, które można stworzyć poprzez zblendowanie owoców i warzyw. W Internecie znajdują się liczne przepisy na smoothie, które zapewni naszemu ciału stan „fitness”. Warszawa ma też sklepy, w których znajdziemy koktajle gotowe do spożycia. Cały sekret kryje się w tym, że oprócz spożywania wody oraz tych napojów nie jemy już niczego. Organizm zatem jest oczyszczany dzięki specjalnym właściwościom składników zawartych w naszych koktajlach, ale jednocześnie następuje mniejsze spożycie kalorii.

Dietę koktajlową stosuje się od 24 godzin do trzech dni i, rzecz jasna, podobnie jak przy detoksie cukrowym, można spotkać się z buntem ze strony organizmu w postaci bólów głowy, burczenia brzucha oraz innych niedogodności. Nagrodą jest jednak szybki spadek kilogramów oraz detoks organizmu.

Dieta jednoskładnikowa

Popularne są też diety, które charakteryzują się tym, że w ich skład wchodzi tylko jeden składnik, jak np. dieta jajeczna, kefirowa czy bananowa. Jak można się domyślić, przykładowa dieta jajeczna polega na jedzeniu jajek w różnych wariantach – jajecznica, na twardo, na miękko, itd. Diety tego typu opierają się na zdrowotnych własnościach spożywanych produktów, ale z drugiej strony – są bardzo monotonne i mogą sprawić, że jajka czy banany znudzą się nam na zawsze. Tajemnica tkwi w skutecznym balansowaniu pożywienia, a także w tym, jak bardzo lubimy dane składniki.

Nie są to typowe diety-cud, które dużo oferują, a mało dostarczają. Te diety faktycznie działają, pod warunkiem, że zastosujemy się do wszystkich zasad. Należy też zauważyć, że jeśli jemy hamburgery przez sześć dni w tygodniu, to jeśli siódmy poświęcimy na wchłanianie wody, po czym wrócimy do poprzedniego trybu życia – to nadmiarowe kilogramy niekoniecznie mogą zniknąć z naszego ciała.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem CityFit: http://cityfit.pl/

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment