Sie 26, 2017
829 Views

W jaki sposób zaopatrzyć się w świeże kwiaty na konkretną okazję?

Written by

Kwiaty kupuje się na różne okazje, to pewnego rodzaju tradycja, która pielęgnowana jest już od wielu lat. Towarzyszą nam one podczas urodzin, imienin, zakończenia roku czy ślub i Pierwszej Komunii Świętej. Nierzadko zastanawiamy się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup kwiatów świeżych czy sztucznych. To pytanie, nad którym warto dłużej się zastanowić.

Sztuczne kwiaty są trwalsze

Za wyborem kwiatów sztucznych stoi jeden, podstawowy argument – są one trwalsze. Wykonane z różnych materiałów będą ozdobą i pamiątką przez długie lata. Bukiet ze sztucznych kwiatów może stanowić dekorację domu lub być wykorzystany do stworzenia własnych kreatywnych kompozycji. Coraz częściej w kwiaciarniach spotkać można sztuczne kwiaty, które do złudzenia przypominają swoje żywe odpowiedniki. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze okazują się odpowiednim wyborem.

Świeże kwiaty na ślub, rocznice i inne okazje

Trudno sobie wyobrazić weselne stoły bez żywych kwiatów, chociaż nadal spotyka się kompozycje wykonane ze sztucznych. Podobnie jest w przypadku bukietów ślubnych, komunijnych i tych towarzyszących sakramentowi Chrztu Świętego. Takie okazje wymagają szczególnej oprawy. Każdy detal jest przemyślany, a przygotowania często trwają miesiącami. Aby udoskonalić ceremonię warto odwiedzić kwiaciarnie i skonsultować się z florystą.

Świeże kwiaty jak marzenie

Ślub w grudniu stanowi duże wyzwanie dla kwiaciarni, które otrzymały zlecenie na wykonanie bukietu np. z kwiatów polnych. Dostępność kwiatów jest uzależniona od pory roku. O ile niektóre z nich, jak np. róże i storczyki w kwiaciarniach można kupić przez cały rok, o tyle inne kwiaty, jak chabry czy bratki już nie zawsze.

Istnieją jednak kwiaciarnie, takie jak kwiaciarnia internetowa, które dopasowują się do swoich klientów. Wymaga to jednak wcześniejszego zdefiniowania swoich oczekiwań i złożenia zamówienia kilka miesięcy wcześniej. W ten sposób kwiaciarnia ma możliwość pozyskania kwiatów, które nie są ogólnodostępne w danym miesiącu czy porze roku. Kwiaty z Pruszkowa to kwiaty na specjalne okazje. Zawsze takie, jak sobie wymarzyliśmy.

Article Tags:
·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment