Lut 12, 2018
1085 Views

Wczasy i noclegi w miejscowości Pobierowo nad morzem

Written by

Pobierowo to niezwykle piękna i malownicza miejscowość nad polskim morzem. Znajduje się tu jedno z najchętniej odwiedzanych kąpielisk morskich w północno-zachodniej Polsce. Każdego roku przybywają tutaj turyści z całej Polski ale i ze świata, aby cieszyć się naturalnymi warunkami, plażą i ogromną ilością turystycznych atrakcji.

Informacje o Pobierowie – położenie, dojazd, walory

Pobierowo to jeden z najbardziej atrakcyjnych kurortów wypoczynkowych, który znajduje się na Pomorzu Zachodnim. Wieś położona jest w powiecie gryfickim, na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Warto zaznaczyć, że część ta wysunięta jest najbardziej z całej gminy Rewal. Dojazd do Pobierowa jest niezwykle łatwy. Wystarczy dotrzeć do Szczecina, a następnie czy to samochodem czy busem do Pobierowa.

Nie sposób nie wspomnieć o walorach Pobierowa pod względem turystycznym. Znajduje się tutaj las, prawdziwie morski klimat, czyste powietrze, a także spokój, który możemy przeplatać z zabawą. Ze względu na to, że wciąż przybywają tutaj turyści, pragnący wypoczynku i relaksu nad morzem, ta dawna miejscowość rolnicza, zmienia swój klimat. Pojawia się coraz większa ilość malowniczych pensjonatów, hotelów, które wyposażone są komfortowo i nowocześnie.

Atrakcje w Pobierowie

Samo w sobie Pobierowo można uznać za atrakcyjne, ponieważ miejsce to cechuje się unikalnym mikroklimatem. Obserwować możemy tutaj ogromną ilość przyrody i natury, ponieważ niewiele jest tutaj asfaltowych ulic, kolei, zaś nie brakuje tras rowerowych, które ciągną się po niezwykle interesujących szlakach turystycznych.

Niezwykle interesujący jest teren Pobierowa i jego okolic. Wszystko dlatego, że wzdłuż brzegu ciągnie się długi pas zieleni, a także charakterystyczne są morenowe wysoczyzny oraz pas wydmowo- mierzejowy. Czysta, pokryta złocistym piaskiem, posiada certyfikat Błękitna Flaga.

Pobierowo to miejsce idealne zarówno do odpoczynku, jak i uprawiania sportu. Możemy pływać w czystych morskich wodach, licznych basenach hotelowych, korzystać z bieżni, grać w tenisa, piłkę nożną a przede wszystkim wybrać się na przejażdżkę rowerową wśród natury. Również dzieci nie będą się nudzić, ponieważ istnieje tutaj Skatepark, ośrodek szaleństw dla najmłodszych.

Noclegi w Pobierowie

Baza noclegowa Pobierowa, ze względu na wciąż rosnące potrzeby turystów staje się coraz bardziej rozbudowana. Nocleg możemy wybrać więc tam, gdzie najbardziej nam to odpowiada. Pamiętać musimy jednak o wcześniejszej rejestracji. Do dyspozycji mamy luksusowe hotele i pensjonaty, które to są nowoczesne i wszechstronnie wyposażone. Jeżeli wolimy kontakt z przyrodą, można również wybrać miejsce noclegowe w domkach letniskowych, usytuowanych nie tylko blisko morza, ale również w otoczeniu pięknej natury.

Zapraszamy do odwiedzenia strony partnera www.pobierowo.com.pl.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment