Lip 28, 2017
535 Views

Wszystko o opakowaniach z nadrukiem

Written by

Zarówno sklepy stacjonarne, jak i te internetowe coraz częściej decydują się na wdrożenie do swojej oferty personalizowanych opakowań z nadrukiem. Mogą być wykonywane na życzenie i projekt klienta, ale także posiadać estetycznie umieszczone logo firmy, z której właśnie pochodzą całe zakupy. Jeżeli cały pakunek prezentuje się estetycznie jeszcze przed wyjęciem z kartonu bez problemu można go użyć jako opakowanie prezentowe. Zaoszczędzi się przy tym nie tylko czas, ale także pieniądze związane z zakupem specjalnej torebki lub papieru do pakowania prezentów.

Metody nadruku

Dobre firmy, które w swojej ofercie mają również opakowania z nadrukiem często oferują swoim klientom możliwość samodzielnego ich zaprojektowania. Samego sposobu nadruku na kartonie można dokonać na różne sposoby:
– metoda fleksograficzna,
– sitodruk,
– metoda offsetowa.

W każdym wariancie nadruki na opakowaniach wykonywane są za pomocą bardzo trwałych farb. Wszystko to w trosce o środowisko. Bazą farb jest woda, co działa korzystnie na środowisko naturalne.
Nie ma reguły na to, w jakiej branży stosowane są opakowania z nadrukiem. Jednak w sieci dużą popularnością cieszą się sklepy odzieżowe, dlatego w tej branży mogą być najpopularniejsze. Nie należy zapominać o sklepach obuwniczych, kosmetycznych, czy też z akcesoriami gospodarstwa domowego.

Paczki handlowe

Rozwijające się firmy coraz częściej inwestują w personalizowane gadżety i opakowania z nadrukiem firmowym. Tym sposobem promują swoją działalność stosunkowo tanim kosztem. Dobrze zaprojektowany nadruk przyciągnie wzrok innych potencjalnych klientów. Tego rodzaju opakowania są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą aby ich paczka jeszcze przed otwarciem była dobrej jakości i świetnie wyglądała. Samego nadruku dokonać można w kolorze, jak i w wersji czarno-białej.

Co w nich przechowywać?

Opakowania z nadrukiem tzw. custom boxes nadają się do transportu różnego rodzaju towarów. Można w nich przechowywać zarówno artykuły spożywcze, jak i wszelkie materiały reklamowe. Idealnie sprawdzą się w przewozie artykułów papierniczych i kosmetycznych.

Fleksografia

Bardziej popularna nazwa to druk wypukły. Wykorzystuje się do tego polimeru oraz farb, które charakteryzują się krótkim okresem wysychania.

Sitodruk

Ten rodzaj druku to nakładanie farby na gotowy już szablon. Wytwarza się specjalna warstwa, która potem nie przepuszcza żadnych promieni świetlnych.

Offset

To rodzaj płaskiego druku. Dokonuje się go na papierze za pomocą cylindra z gumą. To bardzo wysoka jakość nadruku.

Article Tags:
·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment