Wrz 4, 2017
1213 Views

Zachwyć się najsłynniejszymi budowlami świata nie wychodząc z domu – pomogą Ci w tym eleganckie obrazy do salonu

Written by

Jesteśmy przekonani, że znane wszystkim powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach” wymyślił dekorator wnętrz. Skąd taka teoria? Ponieważ to właśnie detale decydują o tym, jak wygląda nasz wystrój – czy jest stylowy, przytulny i modny. Jeden, wydawałoby się, nieistotny element może całkowicie zmienić charakter pokoju. Doskonałym tego przykładem są drukowane na płótnie obrazy. Architektura przejawiająca się w kultowych już budynkach i konstrukcjach będzie zachwycającą ozdobą, która zmieni Twoje wnętrze nie do poznania.

Kościoły, zamki, pałace i wreszcie współczesne drapacze chmur to znakomity przykład możliwości, jakie drzemią w człowieku. Powstające na przestrzeni wieków konstrukcje są ilustracją nie tylko zmieniających się mód i trendów, ale także niebywałego rozwoju technologii, którą ciągle ulepszamy. Gotyckie sklepienia, wiszące mosty czy wieżowce, które z pewnością przerosły Wieżę Babel, to zaledwie garść przykładów, na jakie warto zwrócić uwagę. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalną ozdobę salonu, sypialni, a nawet służbowego biura, to najlepszym rozwiązaniem będą wielkoformatowe obrazy na płótnie. Architektura, podobnie jak dzieła sztuki w postaci obrazów czy rzeźb, to zawsze modny dekoracyjny motyw, który zagwarantuje Ci uniwersalny wystrój na najwyższym poziomie. Aby mieć pewność, że sięgamy po najlepszy wzór, warto zastanowić się, jaka estetyka panuje w urządzanym przez nas pokoju.

dom

Do nowoczesnej aranżacji oczywistym wyborem zdają się być szklane drapacze chmur, awangardowe konstrukcje przeczące prawom fizyki i budynki przypominające swym wyglądem bardziej rzeźby, niż funkcjonalne założenia. Spektakularne obrazy do salonu z realizacjami takich architektów jak Zaha Hadid, Frank Gehry czy Rem Koolhaas to z pewnością dobry wybór. Warto jednak pamiętać, że aranżacja wnętrz nie lubi nudy, dlatego we współczesnym wystroju świetnie sprawdzą się także przedstawienia zabytkowych budowli. Doskonałym przykładem są gotyckie katedry w surowym, industrialnym salonie. Zależność ta nie przekłada się jednak na dekorację klasycznych wnętrz w stylu retro. Tutaj, chcąc stworzyć dobrze prezentującą się całość najlepiej sięgnąć po korespondujące obrazy – architektura musi współgrać z okresem, do którego nawiązuje nasz pokój.

A teraz czas na mały przegląd najchętniej wybieranych wzorów.

Spacer po włoskich uliczkach

Chcąc wprowadzić do naszego salonu czy sypialni  nastrojowy akcent, warto sięgnąć po przedstawienia romantycznych, malowniczych zaułków typowych dla włoskich miasteczek. Charakterystyczna zabudowa, brukowane ulice i kolorowe rośliny doniczkowe ustawione przed drzwiami wprowadzą przyjemny dla oka klimat. Jeśli dysponujesz przestronnym wnętrzem, warto sięgnąć nie po jeden, lecz po dwa lub trzy obrazy. Autorski tryptyk będzie świetnym sposobem na stworzenie unikalnej ozdoby.

Przeprawa na drugi brzeg

Choć głównym celem mostów jest ich praktyczna funkcja umożliwiająca pokonanie rzeki, wiele konstrukcji zyskało sobie światową sławę ze względu na wyjątkową formę. Most Brookliński w Nowym Jorku, Tower Bridge w Londynie, Golden Gate Bridge w San Francisco czy Most Karola w Pradze to najlepsze przykłady tego zjawiska. Wśród wielu dostępnych wzorów na szczególną uwagę zasługują nocne obrazy. Architektura podświetlona reflektorami i odcinająca się na tle granatowego nieba lub barwnej panoramy  miasta stanie się efektowną dominantą wystroju.

obraz

myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/architektura/

Znane zabytki w nowej odsłonie

Obrazy do salonu prezentujące kultowe przykłady architektury  takie jak Wieża Eiffla, Koloseum, Big Ben czy Statua Wolności, cieszą się niesłabnącą popularnością. Aby jednak nie podążać ściśle wyznaczonymi szlakami, warto poszukać przedstawień, które ilustrują znane miejsce w oryginalny i zaskakujący sposób. Co mamy na myśli? Zmianę klasycznego kadru na kadr ukazujący monument z żabiej perspektywy, charakterystyczny detal zamiast całej kompozycji lub graficzny wzór w miejsce zwykłej fotografii. 

Obrazy jak malowane

Wyjątkowe miejsce w ofercie najprzeróżniejszych wzorów zajmują obrazy imitujące malarstwo olejne lub akwarele. Architektura to jeden z najpopularniejszych tematów po jaki sięgają artyści wszystkich epok. Impresjonistyczne studium katedry w Rouen Claude’a Monet czy pełne detali prace Canaletta weszły na stałe do kanonu najsłynniejszych arcydzieł. Obrazy inspirowane wielkimi artystami to prawdziwa gratka nie tylko dla wielbicieli sztuki. Taka dekoracja przypadnie do gustu także wszystkim fanom stylowych i eleganckich wnętrz.

Dlaczego warto sięgnąć po zaprezentowane przez nas obrazy na płótnie? Architektura, bez względu na to, czy przedstawia kameralny zaułek w niewielkim miasteczku czy słynny na całym świecie monument, jest niezwykle inspirującą dziedziną ludzkiej działalności. Dziedziną, dla której równie istotny jest aspekt praktyczny, jak i wizualny – zupełnie jak w aranżacji wnętrz. Szukając więc oryginalnej i ponadczasowej ozdoby warto sięgnąć po budowle, które zachwycają ludzi na całym świecie, by cieszyć się pięknym wystrojem przez wiele lat.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment