Mar 8, 2018
972 Views

Zalety i rodzaje wykładzin dywanowych

Written by

Wykładziny dywanowe są bardzo miękkie w dotyku, tłumią dźwięki. Ocieplają mieszkanie czy dom, a także dają wrażenie przytulności. Dobrze izolują całą akustykę wnętrza.Przy produkcji wykładzin używa się czterech warstw. Największą rolę odgrywa runo, a także spód wykładziny. Runo wykładzin, znajdziemy w wielu odmianach kolorystycznych. Wykładziny można położyć właściwie w każdym wnętrzu. To bardzo bezpieczny materiał podłogowy, ciężko jest się na nim poślizgnąć, a w razie wypadku doskonale amortyzuje.

Zalety wykładzin dywanowych

-dzięki ich grubości i sprężystości, doskonale tłumią wszelkie dżwięki

– nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu

– większość z nich, nadaje się także przy ogrzewaniu podłogowym na przykład te wykonane z juty

– amortyzują wypadki, więc polecane są do pokojów dziecinnych

– łatwy montaż wykładzin

Z czego są produkowane wykładziny podłogowe?

Do produkcji wykładzin używa się włókien sztucznych. Rodzaje wykładzin:

Poliamidowe wykładziny dywanowe

To jedne z najczęściej spotykanych wykładzin. Włókna poliamidowe odznaczają się dużą trwałością, niełamliwością i sprężystością. Dzięki czemu wykładzina nie będzie nam się odkształcała, zachowa na długie lata swój kształt, nie będzie się ona także ugniatać. Podczas produkcji, bardzo łatwo takie wykładziny nabierają koloru, a później w trakcie użytkowania go nie tracą. Dużą zaletą poliamidowych wykładzin jest to, że bardzo łatwo można je oczyścić z brudu.

Poliestrowe wykładziny dywanowe

To już nieco przestarzały rodzaj wykładzin. Ten materiał jest bardziej delikatny, traci kolor, ciężko jest go także utrzymać w czystości. Wykładziny wykonane z poliestru, nie są odporne na plamy oraz używanie do nich środków chemicznych.

Polipropylenowe wykładziny dywanowe

Odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, nie wchłaniają wody, można do nich stosować środki chemiczne. Ich minusem jest natomiast to, iż ich włókna są bardzo sztywne, przez co ulegają odkształceniom.

Akrylowe wykładziny dywanowe

Posiadają niezwykle sprężyste oraz miękkie, elastyczne włókna. Nie są jednak zbyt odporne na ścieranie czy odkształcenia.

Wełniane wykładziny dywanowe

Trudno dostępne, wykonane z tego naturalnego materiału wykładziny, są odporne na ścieranie. Materiał ten jest miły w dotyku a poza tym bardzo ciepły. Posiada także właściwości antystatyczne, nie przylega do niej kurz. Minusem jest to, że może ulec zmechaceniom, nie jest także odporna na plamy. To jedne z droższych i mało trwałych wykładzin.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment