Wrz 15, 2017
915 Views

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Written by

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miejsc Polski. Liczne zabytki sprawiają, że każdego dnia przybywają tutaj turyści, aby podziwiać piękno miejsca. Jeżeli Ty również masz zamiar odwiedzić Kraków, warto zdecydować się na zwiedzanie z przewodnikiem. Dzięki temu zobaczysz wszystkie najpiękniejsze i najważniejsze miejsca i poznasz ich niezwykłą historię.

Bogata oferta turystyczna Krakowa

Kraków cechuje się niezwykle bogatą ofertą turystyczną, dlatego nikt nie będzie się tutaj nudził i każdy znajdzie zabytek, który na zawsze pozostanie w jego pamięci. Warto wspomnieć, że ofert jest kilka, dlatego wyróżnić możemy propozycję:

  • Dla turystów indywidualnych
  • Pielgrzymów
  • Przedszkoli i szkół

Trasy zwiedzania są stworzone specjalnie z myślą o zainteresowaniach konkretnej grupy turystów. Najczęściej obejmują Drogę Królewską, na trasie, której zobaczyć można Sukiennice, Katedrę Wawelską, Bazylikę Mariacką i wiele innych wspaniałych cudów.

Przewodnicy w Krakowie wybierają równie często Kazimierz, z charakterystyczną Dzielnicą Żydowską. To ślad historyczny ukazujący nam kulturę, jakże inną od naszej. Piękne synagogi i cmentarz sprawią, że popadniemy w chwilę zadumy i zastanowienia.

Atrakcyjnym dla turystów szlakiem są również Ścieżki Jana Pawła II, którego to życie było bardzo silnie związane z Krakowem. Zobaczyć można miejsce, w którym pracował jako robotnik w kamieniołomie, grał w teatrze, czy też przyjął święcenia kapłańskie.

Muzeum Auschwitz-Birkenau to dla nas Polaków miejsce pełne smutku i zadumy. Spoglądając wstecz widzimy ogrom krzywd, jakie dotknęły nasz naród. Będąc w Krakowie nie sposób zapomnieć o tej cennej pamiątce.

Kopalnia Soli w Wieliczce to również charakterystyczne miejsce w obrębie Krakowa, co sprawia, że jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy podziemne korytarze, zobaczymy figury wykonane z soli.

Zwiedzanie, zakwaterowanie i wyżywienie

Nie tylko liczne zabytki i atrakcje sprawiają, że warto zdecydować się na zwiedzanie z przewodnikiem w Krakowie. W cenie wycieczki ujęte mamy nie tylko bilety wstępu do poszczególnych obiektów, ale również zakwaterowanie. Już przed wyjazdem możemy wybrać dla siebie luksusowy hotel i cieszyć się z jego komfortowego wyposażenia. Przewidziane są również obiady dla grup, dlatego zaoszczędzimy sporo czasu na przygotowywaniu samodzielnie jedzenia, czy też poszukiwaniu restauracji.

Wysoka jakość usług, ciekawe miejsca, niesamowite historie, zakwaterowanie, wyżywienie, a jednocześnie najniższe ceny na rynku, sprawiają, że warto skorzystać z oferty zwiedzania Krakowa wraz z przewodnikiem, jak np na krakowzwiedzanie.pl.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment