Lis 21, 2019
813 Views

Impregnat do butów zamszowych – powłoka hydrofobowa do obuwia

Written by

Buty wykonane z zamszu, ze względu na delikatną i chłonną strukturę, są podatne na uszkodzenia spowodowane przez wilgoć i zabrudzenia. Panujące powszechnie przekonanie o trudności z pielęgnacją i utrzymaniem ich w świetnej formie sprawia, że unikamy ich noszenia, gdy warunki są mniej sprzyjające (gdy pada deszcz lub śnieg).

Impregnat do butów zamszowych – powłoka hydrofobowa do obuwia

Czy unikać powyższych sytuacji i nie wychodzić z domu, w zamszowym obuwiu w jesienną deszczową pogodę? Co może im pomóc, by dobrze znosiły ciężkie warunki jesienno–zimowe,  bez obawy o przemoczenie i zniszczenie.

Na problem chłonięcia przez zamsz wilgoci, dobrym rozwiązaniem jest impregnacja butów zamszowych.
Impregnat do butów, pokryje powierzchnie skóry, hydrofobową powłoką. Ochroni to zamsz przed wnikaniem wilgoci i ułatwi jego czyszczenie.

Impregnat do butów zamszowych tworzy barierę przed wchłanianiem wody i brudu w zamsz, by te nie dostawały się do głębszych warstw skóry i nie pozostawiały nieestetycznych plam.
Impregnat tworząc warstwę ochronną na powierzchni buta, nie wysusza zamszu i go nie usztywnia.
Nie zmienia wyglądu i barwy. Umożliwia wymianę ciepła i pary wodnej, dbając o komfort użytkowanego obuwia.

Impregnat do zamszu i materiałów tekstylnych

Prawidłowa impregnacja zamszowego obuwia nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Potrzebne jest minimum zaangażowania z naszej strony, by wilgoć nie była straszna dla obuwia.
Impregnatem do butów spryskujemy czyste i suche obuwie, rozcierając go po całości ręką. Zostawiamy do wchłonięcia i wysuszenia.
Oto cały trud impregnacji obuwia zamszowego.
Buty po takim zabezpieczeniu nie przemakają i się nie brudzą. Są chronione przed deszczem, śniegiem, błotem z solą, można je nosić bez obawy o uszkodzenie.

Najlepszym rozwiązaniem dla tego typu obuwia jest systematyczna ochrona impregnatem do zamszu, by nie rezygnować z ich noszenia wtedy gdy na dworze panują nieco gorsze warunki.

Oprócz impregnatu do butów warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę do zamszu. Wysuszone obuwie przy jej pomocy wyczeszemy, usuwając kurz, brud i przywrócimy zamszowym butom świetny wygląd.

Powłoki hydrofobowe do zabezpieczania różnego rodzaju powierzchni można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i interenetowych, np. SklepHadwaoNet.

Impregnaty hydrofobowe coraz częściej można spotkać w naszych domach. Dzięki nim zabezpieczymy nie tylko obuwie ale również kabiny prysznicowe, baterie łazienkowe czy elewacje.

Article Tags:
·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment