Kwi 8, 2018
5757 Views

Co można zastawić w lombardzie?

Written by

Osoby, które posiadają niskie dochody, nie mogą liczyć na pomoc w postaci kredytów bankowych. Właśnie takie osoby mogą natomiast liczyć na ofertę firm pozabankowych. Często to pożyczka lombardowa okazuje się najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla ludzi, którzy nie posiadają umowy czy pracują nieregularnie. Można nią rozwiązać nagły problem z finansami, jednak przedmiot, który nie zostanie później wykupiony, staje się już na stałe własnością lombardu i trzeba o tym pamiętać. Pożyczki pod zastaw stały się, bardzo popularne w dzisiejszych czasach.

Jakie przedmioty można oddać pod zastaw lub sprzedać w lombardzie?

Złoto oraz metale szlachetne

Wiele lombardów opiera swoją działalność na przyjmowaniu właśnie złota i innych metali szlachetnych. Posiadają one dosyć dużą cenę, za jeden gram, jest na nie popyt i posiadają wiele form (monety, biżuteria, sztabki). Każdy z nas, posiada, chociaż parę przedmiotów ze złota czy srebra. Dużym plusem dla lombardu jest to, że zajmują bardzo mało miejsca. Przedmioty wykonane ze słota odznaczają się również dużą wartością od kilkudziesięciu złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych, właśnie dlatego praktycznie wszystkie lombardy są zainteresowane tym kruszcem. To bardzo dobre zabezpieczenie pożyczki, jeśli klient nie spłaci zobowiązania, lombard w szybki sposób odzyska pieniądze i zarobi poprzez sprzedaż złota czy innego cennego kruszcu.

Biżuteria

To właśnie ze złota bardzo często wytwarzana jest biżuteria. Jednak stosuje się również inne metale szlachetne takie jak miedź, platynę czy srebro. Bardzo często do tworzenie biżuterii używa się kamieni szlachetnych takich jak szmaragdy, rubiny, diamenty, bursztyn. Lombard skupuje wszelakiego rodzaju biżuterię: wisiorki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki, zegarki, broszki, kolczyki. Pracownicy lombardów chętnie i praktycznie zawsze przyjmują biżuterię pod zastaw pożyczki.

Monety

Monety kolekcjonerskie były bardzo popularne jeszcze parę lat temu. Najczęściej wykonywano je ze srebra czy złota. Nie dość, że mają wartość w samym kruszcu, to jeszcze mogą mieć także dużą wartość dla kolekcjonerów.

Sprzęt AGD i RTV

Niektóre lombardy przyjmują tylko sprzęt niewielkich gabarytów taki jak telefony komórkowe, głośniki, konsole, telewizory. Inne punkty, oferują także pożyczki pod zastaw wielkogabarytowych sprzętów takich jak pralki, lodówki, zmywarki. Taki sprzęt odznacza się dużą wartością i bardzo łatwo można go sprzedać.

Narzędzia

Bardzo dużo pracowników budowlanych odwiedza lombard. Pożyczyć pieniądze można tam pod zastaw kluczy nasadowych, frezarek, wiertarek i wielu innych wartościowych narzędzi.

Article Tags:
·
Article Categories:
Finanse

Leave a Comment